Dienas ziņas

Jauns antirekords: 284 inficētie, pieci nāves gadījumi

Dienas ziņas

Latgalē trūkst zirgu veterinārārstu

Kā rīkoties, ja aizdegas automašīna?

VUGD atgādina: Kā rīkoties, ja aizdegas automašīna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas (VUGD) dienests ik dienu saņem izsaukumus par degošām automašīnām. Šogad šādi ugunsgrēki bijuši jau vairāk nekā 350, tādēļ VUGD atgādina, kā rīkoties gadījumā, ja automašīna ir aizdegusies.

Iemesli, kāpēc automobilī izceļas ugunsgrēks, ir dažādi, piemēram, bojājumi transportlīdzekļa elektronikā, nekvalitatīvs transporta remonts un pat smēķēšana automašīnā.

Kaut arī ugunsnelaime biežāk piemeklē vieglos auto, drošību un principus, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā, der atcerēties ikvienam. To piektdien atgādināja arī glābēji, kuri sadarbībā ar Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu demonstrēja automašīnas aizdegšanos un to, kā pareizi liesmas nodzēst. 

Glābēji arī atgādināja, ka nekādā gadījumā nevajadzētu pārvērtēt savas spējas nodzēst ugunsgrēku, jo tas var nodarīt vēl lielāku postu.

Ugunsdzēsības un glābšanas darbu katedras vadītājs Andris Molotanovs skaidroja rīcības plānu automašīnas ugunsgrēka gadījumā: “Automašīnas vadītājs, kura mašīna aizdegas, noziņo par aizdegšanos, paņem ugunsdzēšamo aparātu, uzvelk cimdus, lai atvērtu motora pārsegu, zem kura notiek degšana, un uzsāk dzēšanu. “

“Katram jāizvērtē, vai spējīgs dzēst; ja uguns izplatās ātri, tad ir jānorobežo satiksme un jāgaida VUGD. Ja vadītājs redz, ka ir iespējams dzēst, viņš to var uzsākt darīt. Ja katra garāmbraucošā mašīna apstātos, tad būtu labi, ja viņi apkopotu šos aparātus un vienlaicīgi kopīgi sāktu dzēst,” minēja Molotanovs.

Glābēji iesaka arī pārbaudīt ugunsdzēšamā aparāta derīguma termiņu un spiedienu, lai vajadzības gadījumā nebūtu jāsaskaras ar nepatīkamiem pārsteigumiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ugunsgrēka radītos zaudējumus un iespējamās traģiskās sekas iespējams mazināt pareizi un ātri rīkojoties. Pārvietojoties ar transportlīdzekli un sajūtot deguma smaku vai pamanot dūmus, jārīkojas šādi:

  • nekavējoties jāapstājas un jāizslēdz transportlīdzekļa aizdedze;
  • nekavējoties jāizkāpj. Durvis un logi pirms tam jāaizver, lai automašīnas salonā ieplūstošais skābeklis neveicinātu degšanu;
  • jāzvana uz vienoto ārkārtas izsaukumu tālruņa numuru 112 un jāizstāsta, kas un kur ir noticis;
  • ja ir pārliecība par savām iemaņām un nepastāv apdraudējums veselībai un dzīvībai (piemēram, liesmas degvielas tvertnes tuvumā vai liesmas pārņēmušas jau visu automašīnu), var uzsākt dzēšanas darbus ar ugunsdzēsības aparātu;
  • jāpaņem ugunsdzēsības aparāts un tikai tad lēnām jāatbloķē motora pārsegs. Ja salonā jau redzama atklāta liesma, neveriet vaļā durvis, lai neveicinātu degšanu;
  • lēnām, nedaudz paverot motora pārsegu, uzsāciet dzēšanas darbus;
  • ja neatrodaties labi pārredzamā vietā vai nevarat nosaukt precīzu adresi, norīkojiet kādu vai arī pats sagaidiet ugunsdzēsējus glābējus, lai viņi pēc iespējas ātrāk varētu ierasties notikuma vietā un uzsākt dzēšanas darbus. Ugunsdzēsēji glābēji ir jāsagaida jebkurā situācijā, arī tad, ja ir izdevies saviem spēkiem  nodzēst ugunsgrēku. 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti