Dienas ziņas

Deviņas dienas nevar atrast sievieti ar bērnu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

VUGD satraucas par sašaurinātām ielām Liepājā

Lielgabarīta auto šoferu ikdienu apgrūtina sašaurinātās ielas Liepājā

Liepājā vairākas ielas tiek sašaurinātas pat par pusmetru. Pašvaldībā norāda, ka brauktuvju platums ir noteikto normu robežās un veicinās mazaizsargātu satiksmes dalībnieku drošību, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uzskata – šaurās ielas sagādās problēmas, jo būs nepieciešams ilgāks laiks, lai ātri nokļūtu kādas nelaimes vietā. 

Pūloties pat ne ar to lielāko operatīvo transportlīdzekli iebraukt šaurā ieliņā, VUGD Liepājas brigādes glābēji atzīst, ka svarīgs esot katrs centimetrs. Ja sanāk pat nedaudz aizķert kādu ceļa zīmi vai stabu, jāgaida policija, un uz izsaukumu tālāk doties brigāde nevar.

Ugunsdzēsēji uzskata, ka projektētāji nav ņēmuši vērā smago mašīnu vajadzības un izmērus, kā arī pastāv bažas, vai citām automašīnām būs ērti palaist garām operatīvo transportu.

VUGD Liepājas 1. daļas komandieris Jānis Pošeiko norādīja, ka risinājumu VUGD profesionālie autovadītāji atradīs, tomēr svarīgi, lai arī citi autovadītāji būtu saprotoši: "Jāpievērš uzmanība arī autovadītāju kultūrai un rīcībai, tieši izdzirdot operatīvā transportlīdzekļa speciālos skaņas signālus."

Arī atkritumu savācēju lielgabarītu mašīnu vadītājiem nākas īpaši plānot maršrutus un reizēm kavēt pat stundu – gan šauro ielu, gan remontdarbu dēļ.

Neapmierināta ir arī daļa "TV Kurzeme" aptaujāto liepājnieku. 

Mārtiņš: "Būtu labāk, ka viņi nepārtaisītu tās ielas tādas, tā kā viņi te ir sākuši, piemēram, rīkoties. Es gandrīz teiktu, ka es neesmu apmierināts."

Santa: "Nav jau vairs runa, ka ir par grūtu, varbūt šauri izbraukt. Vienkārši ir sarežģīti izbraukt. Kaut gan tās remontētās ielas paliek mazliet šaurākas, jā. Ka ir tā bišķiņ jāapdomā. Nevar vairs tik ātri. Tas varbūt tā labi. Nevar tik ātri braukt. Tie, kas agresīvāki braucēji, tiem būs grūtāk."

Jānis: "Tai līkumā griežas smagā mašīna ārā. Nu, tur ir paredzēts autobusiem izbraukt, un, ja tur pretī nāks otrs autobuss vai pat vieglā automašīna, tas autobuss nevar izgriezties. Tas ir par šauru uztaisīts."

Tikmēr Liepājas dome uzskata, ka dažu ielu sašaurināšana un gājēju ietvju paplašināšana veicinās vides pieejamību gājējiem, riteņbraucējiem, elektroskūteru vadītājiem un uzlabos satiksmes organizāciju. 

Liepājas domes izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš skaidroja: "Mums ir divas joslas, un darbojas šīs divas joslas. Man liekas, ka nekādu problēmu ar operatīvo transportu nekur nav bijis. Tā, pirmām kārtām, ir drošība, drošība un vēlreiz drošība. Ja nav saprotams, pa kuru joslu braukt, tad tas rada bīstamas situācijas, un

nav pilnīgi neviena argumenta, kāpēc ielas taisīt neatbilstoši standartam platākas. Ja nu vienīgi cilvēkiem, kas varbūt nemāk braukt."

Pašvaldībā arī noliedza sabiedrībā izskanējušās bažas, ka sašaurinātās ielas būs īpaši grūti izbraucamas ziemā, kad gar tām veidosies sniega vaļņi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti