VUGD atgādina – kūlas dedzināšana ir bīstama un sodāma

Latvijā sākusies kūlas dedzināšanas sezona. Kā jau katru gadu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina iedzīvotājus, ka pērnās zāles dedzināšana nodara postījumus cilvēkiem, videi un cilvēku īpašumiem.

Kūlas dedzināšana ir administratīvi sodāms pārkāpums, par kuru var piemērot naudas sodus no 280 līdz 700 eiro fiziskām personām un 700 līdz 2900 eiro juridiskām personām.

VUGD pārstāve Inta Šaboha atgādināja, ka, redzot kūlas degšanu, jāizsauc ugunsdzēsēji.

Inta Šaboha atgādina: kūlas dedzināšana ir bīstama

  Pērnās zāles ugunsgrēki var apdraudēt īpašumus, cilvēku veselību un dzīvību un radīt kaitējumu dabai. Pamanot kūlas ugunsgrēku, jāzvana uz tālruņa numuru 112, jānosauc precīza adrese, pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, atgādināja Šaboha.

  Viņa arī uzsvēra, ka ir svarīgi pēc iespējas ātrāk paziņot par kūlas ugunsgrēku VUGD, pirms liesmas izplatījušās lielā platībā, jo kūlas ugunsgrēkus nav iespējams kontrolēt.  

  Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki, kas ir būtiski mazāk nekā diennakti iepriekš, kad tika reģistrēti 18 pērnās zāles dedzināšanas gadījumi, liecina VUGD apkopotā operatīvā informācija.

  VUGD atgādina, ka par kūlas dedzināšanu var piemērot naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti