VUGD aizvien atklāj ugunsdrošības pārkāpumus ražotnēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektori, pārbaudot dažādus objektus, aizvien konstatē daudz ugunsdrošības noteikumu pārkāpumu. Uzņēmēji, it īpaši ražošanas nozarē, pietiekami neseko līdzi iekārtu tehniskajam stāvoklim, kas bojājumu gadījumā bieži ir cēlonis ugunsnelaimēm. 

Novērots, ka arī darbinieki par ugunsdrošības jautājumiem nav labi informēti.  Dienestā secina - noteikumu neievērošana bieži ir saistīta ar finansiālām grūtībām.

Dažu dienu laikā divi apjomīgi ugunsgrēki nupat notika Vidzemē. Viens no tiem Smiltenē, kur līdz pamatiem nodega būvmateriālu veikals, otrs Naukšēnu novadā, kur savukārt dega kokapstrādes cehs 200 kvadrātmetru platībā. Iemelsi vēl tiek skaidroti, taču Vidzemes reģiona brigādē informē, ka tik lielas ugunsnelaimes parasti saistītas ar savlaicīgi nenovērstiem bojājumiem elektroinstalācijā, apkures sistēmā vai kādās iekārtās.

“Kokapstrādes uzņēmumos, kur ir skaidu padošanas šahtas un notiek bojājums tehnoloģiskajā procesā, tās skaidas ir sakrājušās šahtās, uzkarst līdz temperatūrai 130 vai vairāk grādiem un notiek aizdegšanās,” stāstīja Vidzemes reģiona brigādes vecākais inspektors Andrejs Rjabkovs. 

Rjabkovs piebilda - lai izvairītos no pēkšņām uguns nelaimēm, inspektori regulāri veic pārbaudes ražošanas uzņēmumos, tirdzniecības vietās, lauksaimniecības objektos un publiskās ēkās, tomēr situācija ir nemainīga. Nereti tiek konstatēti vieni un tie paši noteikumu pārkāpumi, kam seko atbilde, ka to novēršanai trūkst līdzekļu.

“Vislielākā problēma ir tā, ka daudzu ar ugunsdrošību saistītu pārkāpumu novēršana prasa naudas ieguldījumus.  Bieži vien mums no objektiem raksta lūgumus pagarināt pārkāpumu novēršanas izpildes termiņu uz gadu vai diviem sakarā ar finanšu trūkumu,” stāstīja Rjabkovs.

Taupības nolūkos nereti uzņēmēji aizmirst arī par savu darbinieku apmācību  ugunsdrošības jautājumos, un tam sekas ir neuzmanīga rīcība ar uguni vai elektroiekārtām. Pērn visā valstī tas bija visbiežākais iemesls ugunsnelaimēm - vairāk nekā 8000 gadījumu.

 “Pieņemsim, smēķēšana neatļautās vietās, sevišķi kokapstrādē, tas galīgi nav pieļaujami. Ir jābūt noteiktai vietai, kur drīkst smēķēt. Vēl arī, piemēram, atpūtas telpās izmanto kaut kādas nesankcionētas elektriskās sildierīces,” pārkāpumus raksturoja Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas komandieris Aigars Pulle.

Uzņēmēju attieksme esot dažāda. Vairums ugunsdzēsēju ieteikumus, ja vien tas neprasa lielus ieguldījumus, ņem vērā, un veicinošs faktors tam ir arī soda naudas. Taču ir arī gadījumi, kad inspektoriem nākas lemt par objekta darbības apturēšanu līdz laikam, kad trūkumi ir novērsti.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti