Vrubļevskim un vēl vienai personai uzrāda apsūdzības par 2 miljonu eiro piesavināšanos no maksātnespējīga uzņēmuma

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības kādreizējam maksātnespējas administratoram Aldonam Vrubļevskim un viņa pilnvarotai personai par vairāk nekā 2 miljonu eiro piesavināšanos un krāpšanu lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurores uzrādīto apsūdzību Vrubļevskis un viņa pilnvarotā persona no 2009. gada jūnija līdz 2018. gada jūlijam, pildot parādnieces administratora pienākumus, no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 2 miljonus eiro. Tāpat, prokuratūras skatījumā, viņi prettiesiski, krāpšanas ceļā ieguvuši tiesības rīkoties ar trīs nekustamajiem īpašumiem, radot zaudējumus vairāk nekā 40 tūkstošu eiro apmērā.

Pilnvarotai personai arī uzrādīta apsūdzība par piesavināšanās ceļā iegūto finanšu līdzekļu legalizāciju vairāk nekā 340 tūkstošu eiro apmērā.

Prokurore personām ir izsniegusi lēmumus par saukšanu pie kriminālatbildības jeb uzrādījusi apsūdzības par iepriekš minētajām noziedzīgajām darbībām. Abām apsūdzētajām personām ir dots laiks, lai paustu savu attieksmi.

Vienlaikus lietā turpinās pirmstiesas kriminālprocess. Tādēļ, lai neietekmētu tālāku procesa virzību, plašāki komentāri no prokuratūras puses netiek sniegti.

Iepriekš aģentūra LETA vēstīja, ka izmeklēšanā nav izdevies izsecināt maksātnespējas procesa administratora un viņa pilnvarotās personas veikto pārskaitījumu vai skaidras naudas izlietojuma saistību ar konkrēto maksātnespējas procesu. Proti, izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka naudas līdzekļi izlietoti bez tiesiska pamata un pārkāpjot Maksātnespējas likumā noteiktās prasības.

Turklāt policija secinājusi, ka no personas, kas saistīta ar maksātnespējas procesu, prettiesiski atsavināti trīs ar maksātnespējas procesu saistīti nekustamie īpašumi, kā arī nepamatoti pārskaitītie naudas līdzekļi legalizēti, pārskaitot 71 800 eiro uz Vācijā reģistrēta uzņēmuma kontu un iegādājoties automašīnu "Porche Panamera", kuru faktiski izmantoja pilnvarotā persona.

Vrubļevskim maksātnespējas administratora sertifikāts bija derīgs no 2016. gada februāra līdz 2018. gada vasarai. Vrubļevskis no 2004. līdz 2020. gadam bija Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents. "Firmas.lv" informācija liecina, ka patlaban Vrubļevskis darbojas biedrībā Rīgas Olimpiskais centrs "Kleisti" un nodibinājumā "Sporta Apgāda fonds".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti