Policija rosina apsūdzēt Aldonu Vrubļevski un vēl vienu personu par vairāk nekā 1,4 miljonu eiro piesavināšanos, administrējot maksātnespēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts policija (VP) rosinājusi apsūdzēt maksātnespējas administratorus par vairāk nekā 1,4 miljonu eiro piesavināšanos, informēja VP.

Viena no šīm personām ir 1957 .gadā dzimušais Aldons Vrubļevskis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Maksātnespējas reģistra informācija rāda, ka viņam maksātnespējas administratora sertifikāts bija derīgs no 2016. gada februāra līdz 2018. gada vasarai.

Vrubļevskis no 2004. līdz 2020. gadam bija Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents. "Firmas.lv" informācija liecina, ka patlaban Vrubļevskis darbojas biedrībā Rīgas Olimpiskais centrs "Kleisti" un nodibinājumā "Sporta Apgāda fonds".

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka 1957. gadā dzimis maksātnespējas administrators un viņa pilnvarotā persona, kas dzimusi 1977. gadā, laikā no 2009. gada jūnija līdz 2018. gada jūlijam negodprātīgi veikuši maksātnespējas procesu kā maksātnespējas administratori, prettiesiski piesavinoties finanšu līdzekļus 1 438 785 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VP.

Pirmstiesas izmeklēšanā nav izdevies izsecināt maksātnespējas procesa administratora un viņa pilnvarotās personas veikto pārskaitījumu vai skaidras naudas izlietojuma saistību ar konkrēto maksātnespējas procesu. Proti, izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka naudas līdzekļi izlietoti bez tiesiska pamata un pārkāpjot Maksātnespējas likumā noteiktās prasības.

Turklāt policija secinājusi, ka no personas, kas saistīta ar maksātnespējas procesu, prettiesiski atsavināti trīs ar maksātnespējas procesu saistīti nekustamie īpašumi, kā arī nepamatoti pārskaitītie naudas līdzekļi legalizēti, pārskaitot 71 800 eiro uz Vācijā reģistrēta uzņēmuma kontu un iegādājoties automašīnu "Porche Panamera", kuru faktiski izmantoja pilnvarotā persona.

27. maijā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja kriminālprocesu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret divām personām pēc Krimināllikuma pantiem par piesavināšanos, krāpšanu lielā apmērā, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā.

Abām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi un uzlikts arests mantai.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) trešdien izplatījusi paziņojumu, ka norobežojas no tās bijušā prezidenta Vrubļevska profesionālajām darbībām maksātnespējas administratora amatā. "Jebkuras organizācijas, ministrijas, partijas reputāciju un uzticību grauj negodīgi cilvēki. Sports diemžēl nav izņēmums. Norobežojamies no LOK bijušā prezidenta Vrubļevska profesionālās darbības maksātnespējas administratora amatā. Paļaujamies uz tiesībsargājošo iestāžu kompetenci, izskatot lietu," teikts LOK paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti