Rīta Panorāma

Vienības velobrauciens

Rīta Panorāma

«Planēta nr.85» - iespēja ceļot laikā uz Dailes teātra lielās zāles skatuves

Intervija ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski

Visu skolotāju algu celšana atceļ ieceri par 88 pašvaldību prēmēšanu

Līdz ar vienošanos par visu skolotāju algas likmes celšanu no 1.septembra no 680 uz 710 eiro nebūs spēkā iepriekš valdības atbalstītā iecere pārdalīt 1,4 miljonus eiro skolotāju prēmēšanai 88 pašvaldībās, kuras reformēja skolu tīklu.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) LTV “Rīta panorāmai” atgādināja, ka no kopumā šogad skolotāju algu celšanai nepieciešamajiem 6,7 miljoniem eiro aptuveni puse jāatrod ministrijai, un daļa no šiem līdzekļiem ir šie iepriekš pārdalītie 1,4 miljoni eiro.

Tāpat nauda atrasta citās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) programmās, kurās ir ietaupījums, piemēram, pateicoties siltajai ziemai, izdevās ietaupīt uz profesionālo mācību iestāžu ēku uzturēšanas rēķina vai skolēnu brīvpusdienām, jo mazāk skolēnu apmeklēja mācību iestādes.

Par pārējo trūkstošo naudu ceturtdien plānotas sarunas ar Finanšu ministriju, sacīja Šadurskis.  

Savukārt nākamgad skolotāju algām vēl būs nepieciešami papildu 19 miljoni eiro, un no IZM ietaupījumiem var atrast 4,3 miljonus eiro, bet pārējā nauda vēl būs jāmeklē.

Šadurskis arī norādīja, ka skolotāju algu celšanas grafiks paredz no nākamā gada palielināt algu par likmi līdz 750 eiro, un ekspertu grupai būs nopietni jāstrādā, lai atrastu naudu.

KONTEKSTS:

Pedagogu minimālā alga par likmi no septembra būs par 30 eiro lielāka. Par to  28.augustā, pēc koalīcijas sadarbības padomes tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)). Tiesa, tagad nedēļas laikā ir jāatrod nepieciešamie līdzekļi, kuru šobrīd vēl nav.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti