Vides dienests uziet atkritumu dedzināšanu uzņēmumā un aptur gaisa piesārņojuma avotu Jelgavā

Aizvadītajā nedēļā Jelgavā Valsts vides dienests (VVD) konstatēja, ka uzņēmums, kas nodarbojas ar atkritumu savākšanu un uzglabāšanu, savā teritorijā dedzina vara un plastmasas kabeļus, radot gaisa piesārņojumu pilsētā. VVD vides pārkāpumu novērsis.

VVD informēja, ka, saņemot iedzīvotāju ziņojumus par tumšiem, ķīmiskas smakas dūmiem Dzelzceļnieku ielā 8A, Jelgavā, inspektori veica apsekošanu adresē, kur atrodas atkritumu savākšanas un uzglabāšanas vieta un metāllūžņu noliktava SIA “TM Capital”. Iedzīvotāju sūdzībās minētais apstiprinājās un pārbaudes brīdī tika konstatētas atkritumu dedzināšanas rezultātā radušās uguns liesmas un dūmi. Pretlikumīgās darbības tika apturētas. 

Par to, ka līdzīgas darbības veiktas jau iepriekš, liecināja pie sadedzināšanas vietas esošie 5 maisi ar apdedzinātiem vara kabeļiem un 2 metāla tvertnes, kas ierīkotas atkritumu kabeļu apdedzināšanai. 

Nelikumīga atkritumu dedzināšana Jelgavā

Atkritumiem sadegot šādā vietā, veidā un apstākļos, ne vien tiek piesārņota vide un gaiss ar degšanas rezultātā radītiem kaitīgiem produktiem un bīstamām vielām, bet arī radīts apdraudējums cilvēku veselībai, norādīja VVD. 

Dienestā atzīmēja, ka pretlikumīga atkritumu dedzināšana ir bieži sastopams vides pārkāpums, tomēr vairumā gadījumu to veic cilvēki, kuriem trūkst izpratnes par vides prasībām un to, kādu kaitējumu dabai un cilvēku veselībai nodara sadegšanas procesā radušās un gaisā nonākušās ķīmiskās vielas. 

Šajā gadījumā pārkāpumu veica uzņēmums, kuram ir atļauja un kuram bija jāapzinās atkritumu dedzināšanas ķīmisko vielu ietekme. Konkrētais uzņēmums ir saņēmis VVD izsniegtu “B” kategorijas piesārņojošās darbības atļauju, kas paredz atkritumu apsaimniekošanu, ievērojot vides aizsardzības prasības. Arī atļaujas nosacījumi ar šīm darbībām tikuši būtiski pārkāpti. 

Nelikumīga atkritumu dedzināšana Jelgavā

Lai gan pārbaudes laikā nekavējoties, pēc VVD norādījumiem, uzņēmuma pārstāvji veica rīcības uguns nodzēšanai un pārtrauca atkritumu dedzināšanu, konstatētais pārkāpums ir administratīvi sodāma rīcība. Par notikušo ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu. Šajā gadījumā pārkāpums tiek vērtēts kā nozīmīgs, un tam tiks piemērots atbilstošs sods.

VVD norādīja, ka svarīgs faktors ātrai un veiksmīgai vides pārkāpumu novēršanai ir zinoša sabiedrība, kas spēj atpazīt vides pārkāpumus un aktīvi rīkoties, lai veicinātu to novēršanu. Iedzīvotāju ziņojumi arī šajā reizē bijis svarīgs faktors situācijas risināšanā. VVD arī turpmāk aicina, pamanot negodprātīgu rīcību pret vidi, ziņot dienestam, zvanot uz tālruni +371 26338800 vai izmantojot Vides SOS mobilo aplikāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti