Īpašās pārraides

«Mēs esam tev līdzās». Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienas svētku koncerts

Īpašās pārraides

Pasaules diktāts latviešu valodā 2021. Tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Brīvības pieminekļa izgaismošana 18.novembrī

VIDEO. Valsts svētku vakarā izgaismo Brīvības pieminekli

Trešdien, 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienā, Latvijas Televīzijas tiešraidē pirmo reizi ieslēdz latviešu tautas brīvības simbola – Brīvības pieminekļa – apgaismojumu, lai turpmāk piemineklis skaidri būtu saskatāms arī gada tumšajā laikā. Vēsturisko notikumu pavada Imanta Kalniņa dziesmas "Mēs tie, kas ilgi tumsā dzīvojuši" jauns aranžējums.

Pieminekļa izgaismošanas projekta "Gaisma mūsu brīvībai!" ietvaros pirms trim gadiem tika dibināts speciāls fonds, kas šim mērķim vāca ziedojumus. Līdz ar to izgaismošanas projekts tapis līdzīgi kā pats piemineklis – par ziedotiem līdzekļiem.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas idejas iniciators eksprezidents Valdis Zatlers svinīgajā pieminekļa izgaismošanas pasākumā, komentējot projekta izdošanos, Latvijas Televīzijai sacīja:

"Tā gaisma, kas nāk no pieminekļa, ieies visu mūsu sirdīs. Man svarīgi, ka tas ir mans dvēseles vēstījums visām dvēselēm Latvijā. Bez vārdiem, bet ar lielu spēku."

 

KONTEKSTS:

Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā dibināja domubiedru grupa, kas vadīja projekta izstrādi un realizēšanu.

2019. gada novembrī arhitekts un gaismas mākslinieki publiskoja ieceri sarežģītajam brīvības simbola izgaismošanas projektam – seši gari masti ar prožektoriem, kas no visām pusēm izgaismos Brīvības pieminekli, taču būs nemanāmi apkārtējā vidē un nespīdēs acīs garāmgājējiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti