Panorāma

Panorāma

Panorāma

Karstajā laikā bērniem daudz traumu

Vāc ziedojumus Brīvības pieminekļa izgaismošanai

Vāc ziedojumus Brīvības pieminekļa izgaismošanai

"Brīvības piemineklim būs gaismā būt" ar šādu mērķi parakstīts trīspusējs sadarbības līgums starp Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu, Rīgas pieminekļu aģentūru un Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi par kopīgu Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekta izstrādi. Projekta mērķis - lai tautas brīvības simbolam izveidotu apgaismojumu un trīs zvaigznes mirdzētu arī tad, ja visapkārt tumšs.

Bijušajam Valsts  prezidentam Valdim Zatleram, staigājot pa Rīgas parkiem, radies jautājums, kādēļ netiek izgaismots Brīvības piemineklis, tādēļ viņš ar domubiedriem aizsācis labdarības kustību “Gaisma mūsu brīvībai” ar mērķi aicināt sabiedrību kļūt par brīvības gaismas draugiem un ziedot Brīvības pieminekļa izgaismošanai, lai Latvijas tautas simbols – Brīvības piemineklis -  būtu izgaismots arī diennakts tumšajā laikā.

"Ziemassvētkos šoks, kad parkos ir zilas zvaigznītes, baltas pilošas lāstekas, bet Brīvības piemineklis ir tumsā. Mēs gribam, lai skaistums būtu dienas tumšajā laikā, katru dienu," pauda Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda valdes loceklis Valdis Zatlers.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds ir apņēmies gada laikā izstrādāt projektu, vākt finansiālos līdzekļus ziedojumu veidā un informēt sabiedrību par projekta izstrādes gaitu. Projekts varētu izmaksāt no 35 – 55 tūkstošiem eiro un patlaban no šīs summas ziedojumos saņemti ap 17 000 eiro.

Pieminekli plānots izgaismot katru dienu, bet tam būs trīs dažādas noskaņas - ikdienas apgaismojums, kas iedegsies līdz ar tumšā laika iestāšanos, svētku izgaismojums, kuru izmantos valsts svētkos vai citos svinīgos pasākumos, arī ar valsts protokolu saistītos sarīkojumos, kā arī īpašais apgaismojums, kas radīs brīnumainu un māksliniecisku noskaņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti