VIDEO: Diskusija «Vai Latvija ir digitāla valsts?»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vai Latvija ir digitāla valsts? Par digitālās transformācijas izaicinājumiem Latvija valsts pārvaldē trešdien, 1. jūlijā plkst.16.00 tiešsaistē norisināsies diskusija. Tai varēs sekot līdzi LSM.lv tiešraidē. 

Īsā laika periodā publiskajā sektorā nācies ne tikai pielāgoties darbam un saziņai ar sabiedrību neklātienē, bet arī uzdot pamatotus jautājumus par valsts pārvaldes gatavību digitālās transformācijas izaicinājumiem: 

  • Cik gatavi esam jaunās pasaules izaicinājumiem valsts pārvaldē?
  • Vai Latvija var sevi saukt par digitālu valsti, un vai Covid-19 radītā ekonomiskā krīze kļūs par pārmaiņu katalizatoru?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem diskusijā meklēs valsts pārstāvji un uzņēmēji, vērtējot valsts sektora gatavību digitālajam izrāvienam. Diskusiju organizē Ekonomikas ministrija un inovāciju stratēģiju uzņēmums "Helve".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tiešsaistes diskusijas "#21gsLatvija: Vai Latvija ir digitāla valsts?" ievadā uzņēmuma "Possible Security" vadītājs un tehnoloģiskā risinājuma e-Saeima izstrādātājs Kirils Solovjovs dalīsies stāstā par e-Saeimas izstrādes procesu. Pēc tam diskusijā viņam pievienosies Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) Valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Āris Dzērvāns, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, uzņēmuma "Mobilly" vadītājs Ģirts Slaviņš, kā arī Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Diskusiju vadīs "Helve" partnere un "TechChill" valdes locekle Līva Pērkone.

2019. gada Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) dati liecina, ka, neskatoties uz tēmas aktualitāti, Latvija joprojām atpaliek no ES vidējiem rādītājiem ne tikai digitālo tehnoloģiju integrācijas aspektā, bet arī cilvēkkapitāla jomā. Šobrīd tiek kritiski vērtētas gan iedzīvotāju digitālās prasmes, gan uzņēmumu gatavība konkurēt digitālajā vidē, kas ir būtisks solis Latvijas ekonomikas starptautiskajai konkurētspējai globālā mērogā. Neskatoties uz to, ka neveiksmīgos digitalizācijas projektos ir ieguldīti lieli līdzekļi un bieži vien e-pakalpojumi nav lietotājiem draudzīgi, ir arī piemēri, no kuriem mācīties, piemēram, Latvijas uzņēmēju aktīvi lietotā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Uzņēmum u reģistra (UR) e-pakalpojumu sistēma, kā arī pandēmijas laikā vien dažu nedēļu laikā izstrādātais e-Saeimas tehnoloģisko risinājumu, kas nodrošina parlamenta darbu neklātienē.

Tehnoloģiju izmantošana valsts procesu, cilvēkresursu vadībā, un inovāciju ieviešanā ir atslēga, lai palīdzētu Latvijai kļūt konkurētspējīgai globālā līmenī. Digitālā transformācija valsts sektorā veicina sabiedrības iesaisti valsts un pašvaldību darbā, kas rezultējas lielākā apmierinātībā ar publiskajiem pakalpojumiem un uzticēšanos valstij. Papildus tam tiek attīstīta un spēcināta diasporas saikne ar dzimteni, uzlabots valsts starptautiskais tēls, kā arī tiek ietaupīts laiks un valsts līdzekļi

Diskusiju cikls #21gsLatvija

Ekonomikas ministrija un inovāciju stratēģiju uzņēmums ''Helve'' aicina ikvienu interesentu uz atvērto diskusiju ciklu #21gsLatvija, lai runātu par Latvijas starptautiskās konkurētspējas attīstības lielākajiem izaicinājumiem. Diskusiju mērķis ir rast un analizēt risinājumus, lai nodrošinātu Latvijas nākotnes attīstību un stratēģisko konkurētspēju starptautiskā līmenī. Diskusiju cikls norisinās tiešsaistē no jūnija līdz augusta beigām.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti