VIDEO: Diskusija "Vai atbildība ir brīvība?” par Satversmē teikto

"Vai atbildība ir brīvība?”. Ar šādu diskusijas nosaukumu Satversmes tiesa sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) piekto reizi aicina uz “Sarunām par Latviju”. Saruna norisināsies trešdien, 17.jūnijā, no plkst. 18.00 un tai var līdzi sekot tiešraidē.   

Piektā saruna par Latviju rosinās uz domu apmaiņu par Satversmes ievada piektajā rindkopā ietverto teikumu: “Ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem, nākamajām paaudzēm, vidi un dabu”.

"Latvijas tauta sev izvēlējusies demokrātisku tiesisku valsti. Šāda valsts ierobežo varas patvaļu un aizsargā katra cilvēka brīvību un cieņu, tādējādi radot priekšnoteikumus personības attīstībai. Demokrātisko tiesisko valstu pieredzē ir izkristalizējusies atziņa, ka veidojama tāda valsts iekārta, kura sniedz indivīdam iespējami daudz izvēles iespēju pašam lemt par savu dzīvi dažādos tās aspektos. Tikai tad, ja indivīds spēs brīvi lemt, viņš ar savu radošumu, darbspējām un uzņēmību varēs dot vislielāko pienesumu sabiedrības dzīvei, vispārībai. Taču šāda attīstība ir iespējama vienīgi tad, ja itin visi – gan indivīdi, gan sabiedriskās grupas, gan institūcijas – atzīst un ievēro savstarpējo atkarību, saistības un normas," norāda Satversmes tiesa, pamatojot tēmu diskusijai.

Sarunā piedalīsies žurnāliste Marta Selecka, filozofs Raivis Bičevskis, režisors Viesturs Kairišs un ārsts Kārlis Rācenis. Sarunu vadīs LNB vadošā pētniece Vija Daukšte, bet kopsavilkumu veidos Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Sarunā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem:

  • Kas ir cilvēka brīvība sabiedrībā?
  • Vai brīva sabiedrība un brīvas personības var pastāvēt tikai atbildīgā sabiedrībā? Kādas pūles no katra indivīda prasa savas valsts uzturēšana?
  • Vai Satversmē bija nepieciešams iekļaut atbildības kā vērtības jēdzienu?
  • Vai atbildība ir tā, kas rūda cilvēku par brīvu personību, vai arī brīvs cilvēks ir pašsaprotams priekšnoteikums atbildīgai sabiedrībai?

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti