VID vadītāja konkursa trešajai kārtai virza četrus pretendentus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora konkursa trešajai kārtai tiek virzīti četri no astoņiem pretendentiem, liecina Valsts kancelejas informācija. 

Konkursa trešajā kārtā neatkarīgi personālvadības speciālisti vērtēs amata pretendentu vadības kompetences.

Pēc konkursa trešās kārtas noslēguma tiks atklāti tie kandidāti vai kandidāts, ko komisija ieteiks sarunai ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (Zaļo un zemnieku savienība), Lsm.lv norādīja Valsts kancelejā.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju, trešajai kārtai konkursa komisija virza:

  • Latvijas Bankas pārvaldes vadītāja vietnieku Andri Ņikitinu,
  • nodokļu plānošanas speciālistu Kasparu Rumbu,
  • Kokrūpniecības federācijas izpilddirektoru Kristapu Klausu,
  • apdrošināšanas jomas pārzinātāju Ilzi Cīruli.

Jau ziņots, ka starp astoņiem no 19 atlasītajiem pretendentiem uz VID vadītāja amatu ir cilvēki no auditorfirmas "Deloitte", apsardzes uzņēmuma "Grifs AG", Latvijas Bankas, bijušais Finanšu policijas pārvaldes direktors Jānis Kalugins un bijusī šīs pašas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova.

Iepriekšējā VID vadītāja Ināra Pētersone 30.maijā iesniedza atlūgumu. Pētersone uzsvēra, ka atlūgumu iesniegusi vairāku apstākļu dēļ. Uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, taču tas beidzās bez rezultāta. Pēc tam finanšu ministre VID vadītāja amatam oficiāli izvirzīja pašreizējo Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu, taču viņa vēlāk no kandidēšanas uz šo amatu atteicās.

Pēc tam nolemts izsludināt atkārtotu konkursu uz VID vadītāja amatu. Tāpat politiķi nolēma paaugstināt VID ģenerāldirektora algu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti