VID aptur PVN izkrāpēju grupējuma darbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kurš nodarbojās ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanu, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 190 000 eiro apmērā, informēja VID.

Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda, sudraba un zelta monētu kolekcija, datori un grāmatvedības dokumenti, tostarp "melnās grāmatvedības" pieraksti, kā arī narkotiskās vielas un kaujas ieroču patronas. Kriminālprocesā 16 personām ir tiesības uz aizstāvību, no tām trīs personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

Organizētā grupa laika periodā no 2021. gada augusta līdz 2022. gada augustam darbojās ar mērķi realizēt Latvijā reāli strādājošiem uzņēmumiem dažāda veida preces un pakalpojumus un vienlaikus izvairīties no PVN nomaksas valsts budžetā. Grupējums sastāv no vairākkārt sodītām personām. Sava noziedzīgā nodarījuma realizēšanai grupa veica saskaņotas darbības, organizēja un veica faktiski nenotikušu darījumu uzrādīšanu lielos apmēros organizētās grupas faktiskā kontrolē esošo uzņēmumu PVN deklarācijās, tādējādi nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 190 000 eiro apmērā.

"Šī organizētā grupējuma personas – viņas ir vairākkārt nonākušas gan mūsu – Nodokļu un muitas policijas pārvaldes redzeslokā, gan citu tiesībaizsardzības iestāžu redzeslokā. Gan par krāpšanu, gan par PVN shēmām personas ir iepriekš sodītas. Nu tādi rūdīti noziedznieki, ir sēdējuši ieslodzījuma vietās.

Viens kungs jau vairāk nekā 15 gadus ar to nodarbojas un turpina nodarboties,"

stāstīja VID pārstāve Kristīne Prusaka-Brinkmane.

Uzņēmumi darbojās dažādu preču vairumtirdzniecības un vieglo, kā arī kravas automašīnu un traktortehnikas tirdzniecības jomās.

Sāktajā kriminālprocesā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Mārupes un Ķekavas novados, tajā skaitā 19 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, tajā skaitā skaidra nauda 38 255 eiro apmērā, sudraba un zeltu monētu kolekcija, grāmatvedības dokumenti, tajā skaitā "melnās grāmatvedības" pieraksti, narkotiskās vielas, kaujas ieroča patronas, mobilie tālruņi, datori un datu nesēji, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti automašīnām "Mercedes Benz S350" un "BMW 635", kā arī septiņiem nekustamajiem īpašumiem Mārupes un Ķekavas pagastos.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti