Aptur PVN izkrāpēju un naudas atmazgāšanas grupējuma darbību stikla taras tirdzniecībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki februārī apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kas nodarbojās ar PVN izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā stikla taras tirdzniecības jomā, informēja VID.

Par aizdomās turētām atzītas četras personas.  

VID norādīja, ka noziedzīgais grupējums īstenoja nodokļu izkrāpšanas shēmu, kurā “klients” (uzņēmums) savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem. 

Fiktīvu darījumu shēmā iesaistīto uzņēmumu darbību rezultātā iespējamie nodarītie zaudējumi valsts budžetam laika perioda no 2019. gada 1. jūnija līdz šim brīdim ir ne mazāk kā 300 000 eiro. Kopējā darījumu vērtība bez PVN pārsniedz miljonu eiro.

Kriminālprocesa laikā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Garkalnē, Mārupē un Limbažos, tajā skaitā 15 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos, noliktavās un automobiļos. 

Kratīšanas laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, tostarp nereģistrēta gāzes pistole, mobilie tālruņi, datori, datu nesēji un grāmatvedības dokumenti,  kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem četras personas ir atzītas par aizdomās turētām, tām ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta trešajā daļā un 195. panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīgo nodarījumu pazīmēm – attiecīgi par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, ja tas darīts grupā, un noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu grupā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti