Vētrā Centrāleiropā seši bojā gājušie

Vairākas Centrāleiropas valstis svētdien, 29. oktobrī, sasniedza spēcīga vētra. Čehijā, Polijā un Vācijā dabas stihija prasīja sešu cilvēku dzīvības.

Polijā, Vācijā un Čehijā vētra būtiski ietekmējusi dzelzceļa satiksmi un atsevišķi sliežu ceļi ir slēgti. Vietām vēja ātrums sasniedzis 50 metrus sekundē.

Polijas varas iestādes ziņo, ka divi vīrieši gāja bojā, kad viņu automašīnas sadūarās ar stiprā vēja nolauztiem kokiem.  Nolauzti koki bija arī divu Čehijas iedzīvotāju nāves iemesls.

Spēcīgā vēja dēļ abās valstīs tika  traucēta dzelzceļa un autosatiksme un daudzviet pārtraukta elektroapgāde. Vētras dēļ slēgtas vairākas sabiedriskās iestādes, piemēram, Prāgas zoodārzs.   

Tikmēr Vācijas pilsētā Hamburgā vētras izraisītas lietavas izraisīja plašus plūdus, kas uz vairākām stundām paralizēja satiksmi.

Valsts ziemeļdaļā uz laiku tika arī  pārtraukta vilcienu kustība, un kompānija “Deutsche Bahn” norīkoja vairākus vilcienu sastāvus, kuros varēja patverties “iestrēgušie” ceļotāji. 

Savukārt Slovākijas kalnos izveidojās bieza sniega sega, un speciālā tehnika nespēja notīrīt galvenos autoceļus.

 Vētra plosās arī Ziemeļjūrā, un tur uz sēkļa uzskrējis tankkuģis no Nīderlandes. Atbildīgās amatpersonas un kuģa apkalpe dara visu iespējamo, lai no kuģa nenotiktu naftas produktu noplūde. 

 

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti