Dienas ziņas

Tiek veidota karte senām dorpriedēm

Dienas ziņas

Bizness kā iespēja palīdzēt cilvēkiem

Vērtē Rīgas pils pieejamību

Vērtē Rīgas pils pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Cik viegli cilvēkam ratiņkrēslā iekļūt Rīgas pilī un pārvietoties pa to, vai ēkā viss ir labi saskatāms un saprotams – to šodien vērtēja cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija “Sustento”.

Trepju un gaiteņu labirintus, kas Rīgas pilī ved uz skaistajām un oficiālos pasākumos plaši apmeklētajām zālēm, šodien [ceturtdien, 27. februārī] izstaigāja un izbraukāja organizācijas "Sustento" pārstāves Linda un Daiga.

Lai nokļūtu līdz Valsts prezidenta kabinetam, jāpārvar pārvietojamā uzbrauktuve, ko cilvēks ratiņkrēslā viens pats nemaz nevar izdarīt. Otrs ceļš – caur pils dārzu, kur arī – kaut nedaudz – tomēr bez palīdzības neiztikt.

Lielajās zālēs un nomaļākos gaiteņos, kur organizācijas “Sustento” pārstāvjiem pārvietoties ir viegli un ērti, savukārt reizēm varētu būt problēmas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. "Šodien, izejot cauri, likās, ka šur tur prasās gaisma, sevišķi izejot no liftiem vai kādā koridorā. Mēs šodien gan nebijām oficiālā pasākumā, kur ļoti daudz cilvēku, līdz ar to gaisma nav visur ieslēgta," sacīja organizācijas “Sustento” projektu vadītāja Daiga Veinberga.

Saņemtos aizrādījumus pils saimnieki sola ņemt vērā. "Noteikti arī organizēsim apmācības, kā rīkoties, lai adekvāti, ātri un precīzi reaģētu uz šīm vajadzībām, jo 500 gadu veca pils ir tāda, kāda viņa ir. Dzīve sastāv no sīkumiem, un ir labi zināt tādus ieteikumus, kas šos sīkumus atrisina vai palīdz atrisināt," pauda Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Nav ideāli, bet ir ļoti labi, atzīst organizācijas "Sustento" ekspertes. Viņas saka – reizēm pat jaunās ēkas, kur pašreizējie būvnormatīvi par vides pieejamību būtu atrisināmi ļoti veiksmīgi, nav ne tuvu tik labā situācijā kā Rīgas pils.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt