Ventspils ostā apturētas trīs nelegālo atkritumu kravas no Zviedrijas un Norvēģijas

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvalde un Ventspils ostas muita Ventspils ostā apturējusi trīs nelegālo atkritumu kravas, kuras uz Latviju tika vestas no Zviedrijas un Norvēģijas, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Pārrobežu atkritumu kravu kontroles rezultātā apturēti pārvadājumi šī gada 4. oktobrī, 1. novembrī un 16. novembrī. Pārvadājumos VVD inspektori konstatēja būtiskus pārkāpumus, pārbaudot gan pārvadājumu dokumentāciju, gan arī pašu kravu. Kopumā nelegālo pārvadājumu rezultātā tika apturēta vairāk nekā 22,82 tonnu plastmasas atkritumu ievešana Latvijā.

Ministrijā norādīja, ka no ārzemēm ievestos atkritumus likumpārkāpēji bija plānojuši norādīt par Latvijā savāktiem  pretēji to patiesajai izcelsmei un tad nodot pārstrādei Latvijā, lai saņemtu dabas resursu nodokļa maksāšanas atbrīvojumu, izvairoties no nodokļu nomaksas. 

VVD šī gada laikā ir veicis 46 pārbaudes atkritumu pārrobežu pārvadājumos, un pārkāpumi konstatēti tikai iepriekš minētajām kravām. Dienests šogad veicot intensīvākas pārrobežu sūtījumu kontroles, kas neaprobežojas tikai ar standarta procedūrām. Izvērtējot katru konkrēto situāciju, notiek gan auto transporta novērošana, gan kravu plūsmu kontroles.

Ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) skaidroja, ka pērn ministrijas noteiktie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas nosaka stingrākas kontroles iespējas VVD, kā arī VVD īstenotās inspektoru apmācības, ir veicinājušas pārrobežu pārvadājumu pārraudzību. "Esmu pārliecināts, ka apturētie nelegālie kravu pārvadājumi ir skaidrs signāls - Latvija nav un nebūs nelegālo atkritumu galamērķis!" uzsvēra Gerhards.

VVD vadītāja Inga Koļegova informēja, ka sadarbojas ar Zviedrijas un Norvēģijas kolēģiem, informējot par atkritumu pārrobežu pārvadājumu gadījumiem, kur konstatēti būtiski pārkāpumi. Par katru nelegālo atkritumu ievešanas gadījumu VVD individuāli komunicē ar tās valsts kolēģiem, no kuras šie nelegālie pārvadājumi cenšas “ieceļot”, lai uzlabotu un pastiprinātu kontroli pār pārvadājumiem un piemērotu ievērojamus sodus tiem, kuri izvēlēsies likumu pārkāpt.

VVD iegūtā informācija un lietu materiāli nosūtīti tiesībsargājošām institūcijām izmeklēšanas veikšanai.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti