Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lauksaimniecībām nav atbalsta ugunsgrēka gadījumā

Patēvs seksuāli izmanto 13 gadus vecu zēnu

Ventspilī patēvs, iespējams, seksuāli izmantojis 13 gadus vecu puisi

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) ievietots 13 gadus vecs zēns, kuru, iespējams, seksuāli izmantojis viņa audžutēvs. Bērnam veiktas operācijas un mediķi mēģina stabilizēt viņa stāvokli. Varmāka ir apcietināts. Ventspils bāriņtiesā stāsta, ka zēna ciešanu apmērs nav pat izstāstāms. Jo viņš ir bērns ar īpašām vajadzībām, bet viņa mamma - kurlmēma sieviete, iespējams, zinājusi par vardarbību un cietusi no tās pati, taču nav ziņojusi.

13 gadus vecais zēns dzīvoja Rīgā ar vecmāmiņu, taču šo vasaras brīvlaiku pavadīja Ventspilī pie mammas un viņas dzīvesbiedra. Visticamāk, tieši jūnijā un jūlijā arī notikusi vardarbība, kā dēļ bērns tagad atrodas Rīgā slimnīcā un viņam veiktas operācijas.

"Pirmā informācija tika saņemta sociālajā dienestā no dakteres psihiatra, principā no ārstniecības iestādes, neminēsim no kāda, par to, ka pie viņas ir atvests puisītis, kuram ir pazīmes, ka viņš varētu būt cietis no vardarbības. Krīžu centrā dakteris apskatīja pārējos miesas bojājumus, un [puisi] ievietoja slimnīcā, kur tika veiktas operācijas, kādas bija nepieciešamas, un medicīniskās manipulācijas," stāsta Ventspils bāriņtiesas priekšsēdētāja Zaiga Rudņicka.

Pēc notikušā varmāka ir aizturēts. Ventspils bāriņtiesā pieļauj, ka zēna mātes statuss šajā lietā arī varētu mainīties.

"Mamma ir kurlmēma. Tātad arī bija šīs saskarsmes problēmas, bet viņai bija tulks līdzi, kas bija devies pie ārsta. Pašreiz apcietinājumā atrodas audžutēvs, kas tā kā ir pieļāvis fizisko vardarbību. Ir pamatotas aizdomas arī par seksuālo vardarbību. To, cik lielā mērā, to tālāk noteiks ekspertīze (..)," saka Rudņicka.

Viņa atzina, ka izmeklēšanā noskaidrots, ka arī mamma ir cietusi no varmākas. "Taču tālāk tas ir policijas kompetences jautājums - cik lielā mērā mamma ir tikai kā cietusī un cik lielā mamma ir zinājusi, ka bērns cieš un vai viņa nav mācējusi bērnu pasargāt," teica Ventspils bāriņtiesas priekšsēdētāja.

BKUS Latvijas Televīzijai apstiprināja, ka bērns atrodas pie viņiem, taču no jebkādiem komentāriem atturas.

Bāriņtiesā atzīst, ka tai ir tikai pamata informācija par notikušo, jo arī mediķi un tiesībsargājošās iestādes ne visu izpauž. "Jāteic, ka mums mati diezgan ceļas stāvus no tā, kas tam bērnam ir bijis jāizcieš," atzīst Rudņicka.

Pērn BKUS ar diagnozi seksuāla vardarbība nonāca septiņi bērni - sešas meitenes un viens zēns. Puisim no Ventspils tiek veiktas ekspertīzes, lai apstiprinātu vai noliegtu seksuālu vardarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt