Velomaratonists Sprude «Dod pieci!» ietvaros pieveicis 1010 km uz velo trenažiera

Ultra velomaratonists Arvis Sprude svētdien labdarības maratona "Dod pieci!" ietvaros turpina ceļu uz pasaules rekordu – 3200 km uz velo trenažiera, tādējādi vācot ziedojumus ukraiņu bērniem.

Ap plkst. 9.00 svētdienas rītā viņš jau bija pieveicis 1010 km, “uzģenerējot” 5050 eiro ziedojumu fondā. Sportista atbalstītājs ir uzņēmums “If Apdrošināšana”, kurš par katru Arvja nobraukto kilometru ziedos 5 eiro.

Intervijā studijas “Dod pieci!” dīdžejiem Arvis atzina, ka spēku atjaunošanai noderot jebkāds ēdiens, taču īpaši kārojoties rupjmaize ar sieru. Viņš atzina, ka trešajā dienā jūtoties jau nedaudz saguris, taču visspēcīgākā motivācija turpināt esot visi tie cilvēki, kuri viņam tic.

Viņš pastāstīja, ka visu nedēļu ar savu komandu pavada “If Apdrošināšana” birojā, kur viņam atvēlēts vesels stāvs: “Piecēlāmies īsi pirms plkst. 6.00, saģērbjos un pēc 6.00 kāpju virsū [velo trenažierim] un braucu.”

Labdarības maratona “Dod pieci!” otrajā dienā – sestdien – viņu apciemojuši daudzi līdzjutēji, kuri uz blakus novietotajiem trenažieriem kādu brīdi minuši pedāļus kopā ar sportistu – “ir forši, ka ir kāds cilvēks blakus, vari aprunāties”. Uz jautājumu, ko viņam novēlēt šajā dienā, Sprude atzina: “Izturīgu dibenu!” un grupas “Journey” dziesmas “Don’t stop believing” atskaņošanu pieci.lv ēterā.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu-bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti