Vēl vairākos «Dogo» dzīvnieku barības paraugos konstatē neatļauto vielu

Suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds ir konstatēta arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos “Tukuma straumes” saražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos, informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Pārtikas un veterinārais dienests aicina suņu un kaķu īpašniekus pārskatīt iegādātos suņu un kaķu barības iepakojumus un neizmantot savu mīluļu ēdināšanā sekojošus produktus:

 • Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” - partijas nr. 2993, derīguma termiņš - 24.07.2018.
 • Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” - partijas nr. 2780, derīguma termiņš - 08.06.2018.
 • Barība kaķiem “Ņau Ņau” - partijas nr.3052, derīguma termiņš - 04.08.2018.
 • Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” - partijas nr. 2966, derīguma termiņš - 17.07.2018.
 • Pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” - partijas nr. 2806, derīguma termiņš - 12.06.2018.

Karbamīds konstatēts arī Polijā ražotajās izejvielās – alus raugā un putnu gaļas miltos. Tā kā izejvielas ražotas Polijā, PVD par konstatēto ziņos arī Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā, tādējādi par to informējot visu Eiropas Savienības dalībvalstu kontroles dienestus.

Barības un izejvielu analīzes veiktas vienā no vadošajām Eiropas laboratorijām - Dānijas Valsts Veterinārajā un pārtikas laboratorijā pēc zinātniskā institūta BIOR pasūtījuma.

PVD  Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga stāstīja, ka izmeklējumu rezultāti saņemti piektdien.  

PVD pārstāve Kristīne Lamberga: Par “Dogo” barības pārbaužu rezultātiemAnnija Petrova
  “Šobrīd mēs runājam par divu veidu izejvielām, un par suņu barību un arī par kaķu barību. Un visos šajos paraugos ir konstatēta karbamīda klātbūtne. Es aicinu paskatīties partiju numurus, par kuriem mēs šobrīd runājam. Un tāpat kā mēs to jau aicinājām ar pirmo kontrminēto partiju, arī tagad paskatīties, vai šo barības partiju krājumi mājās atrodas, un pārtraukt izēdināt šo pārtiku dzīvniekiem,” sacīja Lamberga.

  “Protams, arī administratīvā lietvedība ir ierosināta jau pagājušajā nedēļā, kad mēs ziņojām par šo pirmo kontrminēto barības partiju. Lēmums vēl nav pieņemts administratīvā pārkāpuma lietā. Protams, arī sankcijas tiek paredzētas par to, bet šobrīd galvenais ir saprast piesārņojuma avotu, piesārņojuma apjomu un izņemt šo produktu no apgrozības,”  uzsvēra PVD pārstāve.

  Iepriekš, pēc tam kad suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds laboratoriski tika konstatēts vienā uzņēmuma ražotajā “Dogo ar mājputnu gaļu” partijā, Pārtikas un veterinārais dienests apturēja visas uzņēmuma noliktavā esošās suņu barības izplatīšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai.

   Suņu barības partija, kurā atrasts karbamīds, uzņēmumam būs jāiznīcina. Konkrētā partija nav eksportēta, bet izplatīta tikai Latvijā.

  Tikmēr eksperti norāda, ka neatļautu vielu atrašana suņu barībā rada jautājumus par kvalitātes kontroli uzņēmumā.

  Pēc tam uzņēmums „Tukuma straume” informēja, ka arī pats nodevis barību analīzēm. Ražotājs uzskata, ka neatļautā viela izejvielās nevarētu būt nonākusi un kāds mēģinot apzināti kaitēt „Dogo” kompānijai.

  Iepriekš daļa veterinārstu tieši ar “Dogo” barību saistīja daudz suņu saslimšanas un nāves gadījumus barības vada paplašināšanās dēļ. Līdz šim veiktajās analīzēs gan nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītājas, līdz ar to gan Zemkopības ministrija, gan ražotājs noliedz barības saistību ar saslimšanu, uzsverot, ka nav konstatēts neviens kritērijs, kura dēļ varētu teikt, ka suņu saslimšanā ir vainojama barība. Ar laiku saslimšanas gadījumu skaits mazinājās.

  3 komentāri
  Anonīms lietotājs 18155
  To jau vetārsti ir žurnālistiem pauduši, ka konstatētā aizliegtā viela tādā nelielā koncentrācijā neko traku suņiem/kaķiem nenodara, BET visa sāls šajā stāstā ir par to ka uzņēmumā netiek galā ar kvalitātes kontroli - mierīgi ražo produkciju no izejvielām kuras satur aizliegtas vielas un neuzskata par savu pienākumu rūpēties par dzīvnieku drošību. Tāda formāla pieeja - uz etiķetes rakstīts ka viss ok, tātad viss ok... Droši vien pērk lētāko drazu. Un protams bravūrīgi noliedz savu vainu, loši. Tā barības vada slimība suņiem jau arī varēja būt dēļ kaut kā ko viņi paši pat nav nokonstatējuši savas neprofesionalitātes dēļ.
  p_eteris
  Кроме того, карбамид применяют в медицине, как один из компонентов отдельных снотворных и противораковых препаратов, а в пищевой промышленности – для производства жевательных резинок. Иначе говоря, польза мочевины очевидна. - Читайте подробнее на FB.ru: http://fb.ru/article/162932/karbamid---chto-eto-udobrenie-karbamid-osobennosti-primenenie-tsena
  p_eteris
  P/s strādāju par būvdarbu vadītāju un izbūvēju vēdināmu pagrabu zem zemes , kur glabāja karbomīdu , atveda veselu vagonu un to baroja LIELLOPIEM- govīm teļiem. buļļiem. nesaprotu, kas tur mīzlos kaitīgs?
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti