Vetārste: Neatļautas vielas atrašana «Dogo» suņu barībā rada jautājumus par kvalitātes kontroli uzņēmumā

Uzņēmuma “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” kādā no partijām konstatētā neatļautā viela – karbamīds – mazos daudzumos nav bīstama suņiem, taču rada jautājumus par kvalitātes kontroli uzņēmumā, intervijā Latvijas Radio uzsvēra Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes locekle Ilze Matīsa-van Houtana.

Veterinārārste norādīja, ka karbamīds šajā suņu barībā bija atrasts vēl pirms gada. Tas gan ir bijis nelielos daudzumos, kas nav bīstami suņu veselībai, jo toksiskas reakcijas šī viela var izraisīt tikai lielos daudzumos.

Vienlaikus viņa atzinīgi vērtēja Pārtikas un veterinārā dienesta rīcību, reaģējot uz informāciju, kas izskanēja pērn, un veicot pārbaudi, kā arī lūdzot uzņēmumam atbilstoši rīkoties – atsaukt piesārņoto barības partiju.

Taču šādas neatļautas vielas klātbūtne suņu barībā arī rada jautājumus par kvalitātes kontroli uzņēmumā, uzsvēra Matīsa-van Houtana.

Ziņots, ka iepriekš daļa veterinārstu tieši ar “Dogo” barību saistīja daudz suņu saslimšanas un nāves gadījumus barības vada paplašināšanās dēļ. Līdz šim veiktajās analīzēs gan nav atrastas toksiskas vielas, kas varētu būt barības vada dilatācijas izraisītājas, līdz ar to gan Zemkopības ministrija, gan ražotājs noliedz barības saistību ar saslimšanu, uzsverot, ka nav konstatēts neviens kritērijs, kura dēļ varētu teikt, ka suņu saslimšanā ir vainojama barība. Ar laiku saslimšanas gadījumu skaits mazinājās.

Taču nu Pārtikas un veterinārais dienests nāca klajā ar paziņojumu, ka “Dogo ar mājputnu gaļu” kādā no partijām ir konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu. Piesārņotās partijas apjoms ir 31 tonna, no kuras tirdzniecībā nonākušas aptuveni divas trešdaļas. Atsauktā barības partija uzņēmumam būs jāiznīcina.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti