Vējonis rosina grozījumus nacionālās drošības uzlabošanai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 2.novembrī, Saeimā iesniegs trīs likumprojektus tiesiskā regulējuma pilnveidei nacionālās drošības jautājumos, lielākoties saistībā ar valsts varas institūciju pilnvaru precizēšanu valsts apdraudējuma gadījumā. Pirms to iesniegšanas prezidents  uz sarunām aicina Saeimā ievēlēto partiju pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar sagatavoto likumprojektu būtību.

Kā informēja prezidenta kancelejas Preses dienestā, Vējonis iecerējis iesniegt izskatīšanai Saeimā likumprojektus, kuri paredz grozījumus Nacionālās drošības likumā, Nacionālo bruņoto spēku likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā.

Izstrādātie likumprojekti paredz regulējumu Ministru kabineta darbības nodrošināšanai kara vai izņēmuma stāvokļa laikā, virspavēlnieka kompetenci kara laikā, kā arī valsts institūciju savstarpējo sadarbību un aizliegumu nepretoties gadījumā, ja ārējs ienaidnieks veicis militāru iebrukumu vai citādi vērsies pret valsts neatkarību, tās konstitucionālo iekārtu vai teritoriālo integritāti.

Šie likumprojekti apspriesti Valsts prezidenta paspārnē izveidotajā Tiesiskās vides pilnveides komisijā, kā arī ar citiem konstitucionālo un starptautisko tiesību ekspertiem.

Vējonis cer, ka šie likumprojekti būs labs pamats Saeimas darbam, izvērtējot un pilnveidojot nacionālās drošības jautājumus.

Darba tikšanās ar partiju pārstāvjiem notiks Melngalvju namā plkst.13.

Ziņots, ka septembra nogalē Valsts prezidents izveidoja Tiesiskās vides pilnveides komisiju, kas veidota kā konsultatīva un starpdisciplināra zinātniska ekspertu komisija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti