Panorāma

Gads līdz spriedumam A.Lemberga lietā

Panorāma

Krievijā protesti pret prezidentu Putinu

Ķekavā treniņa laikā nokrīt spole

Vecāki pieprasa izmeklēt konstrukcijas nokrišanu bērnu treniņa laikā

Par mata tiesu no traģēdijas izdevies izvairīties Ķekavas pirmo klašu skolēniem. Viņu florbola treniņa laikā 6.oktobrī norāvās un nogāzās smaga metāla konstrukcija – daļa no basketbola groza stiprinājuma. Spēcīgajā triecienā ieplaisāja pat florbola sacīkstēm ieklātais īpašais grīdas segums.  Tikai pirms 14 dienām atklātā Ķekavas skolas sporta halle pēc notikušā slēgta. Savu izmeklēšanu, visticamāk, sāks arī policija, jo skolēnu vecāki uzrakstījuši iesniegumu par notikušo.

Šajās Daiņa Osemļaka fotogrāfijās redzams, kā vakar izskatījās sporta zālē tūlīt pēc metāla konstrukcijas nokrišanas. Viņš bildēja sava dēla treniņu un pirmais fiksēja arī atlocījušos metāla konstrukciju un notrūkušo troses galu. Lai netraucētu florbola treniņus, basketbola grozus paceļ. Mehānisma daļa nokrita drīz pēc groza pacelšanas. Bet Kristapa tēti zālē sākotnēji nelaida vispār.

"Sajūtas šausmīgas! Trīs metri no viņa nokrita. Nekādas labās sajūtas nebija," saka Kristapa tētis Guntis Sīga. "Tās trosītes! Es ar tādām vīnogas sienu! Grūti iedomāties, kas pie tā ir vainīgi."

Savukārt mamma Inese Jirgensone par vakardienas notikumiem uzrakstījusi arī iesniegumu policijā.

Sporta kompleksa būvniecība izmaksāja 10 miljonus eiro.  Būvdarbus veica uzņēmums “Abora”, bet iekārtas piegādāja un montēja apakšuzņēmējs. Projekts saņēmis arī apbalvojumu - konkursā “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2017” tas atzīts par labāko publisko objektu. Bet ekspluatācijā tika nodots pirms divām nedēļām. Domes vadība uzskata, ka šo defektu ātrāk atklāt neesot bijis iespējams. Tas izpaudies, tikai sākot lietot groza pacelšanas mehānismu.

Vecāki sagaida, ka šoreiz atbildīgie ierēdņi un pārbaudītāji, kuru paraksti ir uz dokumentiem, tiešām atbildēs par notikušo.

Pašvaldība vērsīsies Latvijas būvinženieru savienībā, lai veidotu ekspertu komisiju, kas lems par tālāko rīcību. Pirmdien Ķekavā sasaukta sapulce, kurā piedalīsies pašvaldības un skolas pārstāvji, kā arī iekārtas piegādātāji un ēkas būvnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti