Dienas ziņas

Starptautisks projekts Baltijas jūrā

Dienas ziņas

Zemeņu audzētājiem jārēķinās ar sīvu konkurenci

Malnavas katoļu baznīcai steidzami nepieciešams remonts

Vecākajai lauku amatnieku celtajai koka baznīcai steidzami nepieciešams remonts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Malnavas Romas katoļu baznīca ir vecākā lauku amatnieku celtā koka baznīca, kas saglabājusies Latgalē. Šobrīd baznīcā tiek ierīkota apkures sistēma. Tomēr visiem nepieciešamajiem darbiem līdzekļu nepietiek, bet remonts ēkai ir nepieciešams steidzami. 

Kārsavas novada skaistākajiem dievnamiem - Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīca - nonācis bēdīgā stāvoklī. Jau gadu desmitiem baznīcā nav piemērotas apkures. Rudens un ziemas sezonā temperatūra  ir vidēji vien pieci grādi. Šobrīd, ar vietējas varas iniciatīvu piesaistot Eiropas līdzekļus, baznīcā jau ir ierīkoti jaunie radiatori, arī pagrabtelpās ir uzstādīta jauna apkures sistēma.

SIA “Kārsavas namsaimnieks” valdes loceklis Edgars Lipskis stāstīja, ka daļa siltumtrases ir rekonstruēta, lai varētu arī pievienot jaunus objektus, baznīcas ēku, kurai jau 15 gadu nebija iespējas pieslēgties pie centrālās siltumtrases.

Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīca uzcelta 1741.gadā no koka par muižtura Franča Šadurska līdzekļiem. 1763.gadā to iesvētīja Livonijas bīskapa oficiāls Poplavskis, un šī gadsimta trīsdesmitajos gados Malnavas draudze bija viena no lielākajām Latgalē — ap 9000 locekļu.

Šobrīd vien svētdienās ir redzami pāris desmiti vietējo pensionāru. Draudzei pašu spēkiem nākas tērēt daudz pūļu un saziedoto līdzekļu, lai dievnamu uzturētu labā kārtībā.

Mācītājs Jāzeps Aglonietis stāstīja, ka bija piedāvāta palīdzība 2000 eiro vērtībā, bet
 ''ko ar tiem 2000 es varu izdarīt, radiatora iepirkšana jau 4000 izmaksās, tas viss par ziedotāja naudu”.

Šobrīd iekštelpas apmetums drūp, nepieciešama gan grīdas rekonstrukcija, gan solu nomaiņa, tomēr svarīgākais dievnamā ir redzamās simtiem gadu senas svētbildes, kuras zaudē savu vizuālo izskatu.

Nepieciešams remonts, lai saglabātu ēku, lai nesāktu trūdēt, sacīja mācītājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti