Panorāma

Daudzi svētceļnieki uz svētkiem nepaliek

Panorāma

Panorāma

Darbu sāk jaunais VBTAI priekšnieks

VBTAI jaunais vadītājs Jānis Ābele sola ieklausīties darbiniekos

Pēc ilgstošiem vadītāja meklējumiem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) nonākusi jauna priekšnieka – Jāņa Ābeles rokās. Viņš ceturtdien, 13. augustā, iepazīstoties ar kolektīvu, solīja panākt, lai iestāde kļūtu par institūciju, kas palīdz gan ģimenēm, gan bāriņtiesām un skolām. Tāpat VBTAI vadītājs apņēmies ieklausīties iestādes darbiniekos.

VBTAI kopš pērnā gada nogales bija bez vadītāja. Pie sava jaunā priekšnieka inspekcija tika tikai pēc atkārtota konkursa izsludināšanas. Jānis Ābele līdz šim strādājis Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā. Iepazīties ar jauno kolektīvu viņš ceturtdien, 13. augustā, ieradās, labklājības ministres Ramonas Petravičas ("KPV LV") pavadīts.

Ābeli pieteikties konkursā mudinājusi vēlme izveidot  inspekciju par mūsdienīgu bērnu un jaunatnes atbalsta un labklājības centru.

"Man vēl ir saglabājies jaunības maksimālisms un gribas palīdzēt savai valstij. Man pašam ir bērni, man šo jautājumu pirms apstiprināšanas amatā uzdeva arī Ministru prezidents.

Viena no meitām, redzot, ka esmu apstiprināts amatā, prasīja, vai es tagad esmu galvenais bērnu infektologs. Mana ambīcija ir panākt, lai par mūsu iestādi runā tikpat bieži, kā par infektologiem," teica Ābele.

Labklājības ministre uzsvēra, ka, lai uzlabotu bērnu tiesību interešu aizstāvību, inspekcijai jākļūst par iestādi, kam uzticas un uz kuru paļaujas.

"Darāmā ir ļoti daudz. Es sagaidu, ka tiks izvērtēta iestādes kapacitāte un tā no sodošas kļūs par metodiskā atbalsta institūciju," klāstīja Petraviča.

Jaunais inspekcijas vadītājs pauda apņemšanos uzklausīt un sadzirdēt darbiniekus. Tieši nesaprašanās ar darbiniekiem bija par pamatu, lai Labklājības ministrija (LM) pārtrauktu darba attiecības ar bijušo inspekcijas vadītāju Mariannu Dreiju. Iestādē šobrīd ir vakantas deviņas darbavietas, un atrast jaunus darbiniekus nebūšot viegli.

"Reizēm cilvēkiem šķiet, ka darbs valsts pārvaldē ir skaisti sēdēt kabinetā. Mūsu ikdiena ir vardarbība pret bērnu, sāpīgas un smagas ciešanas. Un cilvēki izdeg," atzina VBTAI departamenta direktore Valentīna Gorbunova.

Drīzumā iestādi varētu sagaidīt vēl lielākas pārmaiņas. LM rosina to pārstrukturizēt, izveidojot Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi, kas pārraudzīs bāriņtiesas. Pēc teritoriālās reformas spēkā stāšanās samazināsies bāriņtiesu skaits un, lai novērstu iespējamu pašvaldību ietekmi uz lēmumiem, rosināts bāriņtiesu locekļus izraudzīties konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti