Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Saasinājušās darbinieku un vadības attiecības VBTAI

Bērnu tiesību inspekcijas darbinieki sūdzas par vadītājas attieksmi un mobingu

Darbinieku dalīšana savējos un svešajos, emocionālās vardarbības iezīmes un vienaldzība – tie ir vien daži no pārmetumiem, ko no saviem darbiniekiem izpelnījusies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Marianna Dreja. Sūdzības briedušas jau sen, un nu vadzis draud lūzt - tā situāciju skaidro par nozari atbildīgā ministre. Patlaban nokaitētā atmosfēra nopietni traucē inspekcijas darbam.  

ĪSUMĀ:

  • Pirms gada Bērnu tiesību inspekciju pameta vairāki vadošie darbinieki.
  • LTV toreiz vēstīja – tas notika tieši priekšnieces Mariannas Drejas dēļ.
  • Tagad sūdzības darbinieki nosūtījuši labklājības ministrei, Valsts kancelejai, valdībai.
  • Darbinieki pārmet Drejai atšķirīgu attieksmi, mobingu, darba kavēšanu.
  • Ministre apmeklēja inspekciju un uzklausīja neapmierinātos darbiniekus.
  • Ministre: tas burbulis tūlīt plīsīs, un tad iestāde paliks vispār bez darbiniekiem.
  • Interviju Latvijas Televīzijai Marianna Dreja atteica.
  • Dreja esot zaudējusi ministres uzticību, bet viņu nevar vienkārši atlaist.
  • Risinājumus meklēšot visas puses, kam adresēta darbinieku vēstule.  

Par vairāku vadošo darbinieku aiziešanu no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, kas ir valstī galvenā bērnu tiesību interešu aizstāve, Latvijas Televīzija vēstīja pirms gada.

Kā bija zināms LTV, vairāki darbinieki izvēlējušies darbu pamest tieši priekšnieces Mariannas Drejas attieksmes dēļ. Toreiz inspekciju uzraugošā Labklājības ministrija teica, ka tā par saspīlēto gaisotni neko daudz nezinot.

“Cik es zinu, nē. Grūti jau pateikt. Ikdienā es ar to nestrādāju, bet tādu indikāciju it kā nav,” tā pirms gada sacīja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Tagad tas ir noticis, un sūdzības vēstuli darbinieki nosūtījuši labklājības ministrei, Valsts kancelejas vadībai un arī valdībai.

Vēstulē norādīts, ka direktore darbiniekus dalot – sev tīkamajos un netīkamajos, un pret sev nepietuvinātajiem veicot mobingu un bosingu. Tāpat viņa bieži neesot darbā un kavējoties ar dažādu dokumentu parakstīšanu, kas kavē bērnu interešu nodrošināšanu.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) ceturtdien, 10. oktobrī, apmeklēja inspekciju.

“Jāsaka, ka bija vairāki darbinieki, kas teica – ir pilnīgi neiespējami strādāt. Bija arī tā, ka viņi teica, ka viņiem ir aizdomas, ka viņu kabinetos ir noklausīšanās ierīces,” stāstīja ministre.

Bailēs tikt atpazītam, sarunai ar Latvijas Televīziju piekrita viens no inspekcijas darbiniekiem, kas lūdza garantēt anonimitāti. Darbinieks “Panorāmai” stāstīja, ka darbu pamet ne vien vecie kolēģi, bet arī pavisam jauni darbinieki darbā ilgi nenoturas.

Pareizs esot tikai vadības un viņas pietuvināto darbinieku viedoklis, norādīja darbinieks.

“Tā izjustā attieksme ir tāda, ka sāc jau šaubīties par to, vai tam ir kāda nozīme vispār, ko tu dari. Jo daudzas vērtības, kurām vajadzētu šajā darbā būt, viņu nav vairs. Ir citas vērtības, kas tiek uzspiestas.

Ko es dzirdēju no citiem kolēģiem, ka arī viņiem tas liek ļoti slikti justies, ka tevi neņem vērā,” stāstīja VBTAI darbinieks.

Ministre atzina, ka saprot, ka “tas burbulis ir tik ļoti šobrīd piepūties, ka viņš tūlīt plīsīs, un tad tā iestāde paliks vispār bez darbiniekiem”.  

Interviju Latvijas Televīzijai Marianna Dreja atteica, norādot, ka viņa ir pārāk aizņemta.

Arī Latvijas Televīzijai vairākas stundas viņu gaidot inspekcijas telpās, Dreja laiku sarunai neatrada.  

Un arī darba dienas izskaņā mēģinājumi inspekcijas priekšnieci sazvanīt bija neveiksmīgi.

Lai gan Dreja esot zaudējusi ministres uzticību, viņu tik vienkārši no amata atbrīvot nevarot, un risinājumus meklēšot visas puses, kam adresēta iepriekš pieminētā darbinieku vēstule. Pašreizējais stāvoklis, kad valsts galvenā bērnu intereses pārstāvošā iestāde nespēj pilnvērtīgi darboties, nevarot turpināties.

KONTEKSTS:

Dreja par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieci apstiprināta pērn 27. februārī. Pirms tam viņa bijusi Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Juridiskā departamenta direktore.  

Ministrija toreiz norādīja, ka Drejai ir ilggadēja pieredze valsts pārvaldē Labklājības ministrijas resorā, ļoti labas zināšanas jurisprudencē un personālvadībā, kā arī pārliecinošas komunikācijas un prezentācijas prasmes.  

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amats bija vakants kopš 2017. gada 25. maija, kad atlūgumu iesniedza bijusī inspekcijas vadītāja Ilona Kronberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti