Jāni Ābeli apstiprina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja amatā

Ministru kabinets sēdē otrdien, 11. augustā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieka amatā apstiprināts Jānis Ābele, informēja Labklājības ministrijā (LM).

Ministrijā skaidroja, ka Ābele stājas amatā laikā, kad paredzēts nopietns darbs saistībā ar bērnu tiesību aizsardzības sistēmas institucionālā modeļa izmaiņām. Ābele sniedzis visaptverošu vīziju par iestādes turpmāko darbību, stratēģiju un misiju. Ābele gatavs aktīvi sadarboties ar nevalstiskajām organizācijām un citiem sadarbības partneriem.

"Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai ļoti nepieciešamas pārmaiņas, tostarp, lai turpinātu sākto bāriņtiesu reformu. Jānis Ābele ir cilvēks ar stratēģisku redzējumu, mērķtiecīgs, ar pārmaiņu vadības domāšanu, viņam ir daudz ideju un iniciatīvu. Ceru, ka viņš iestādē ienesīs būtiskas pārmaiņas un spēs īstenot reformas, kuras jau sen bija nepieciešamas," teica labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV").

Ābele Rīgas Stradiņa universitātē guvis profesionālo maģistra grādu vadībzinātnē. Viņš bijis administrācijas vadītājs Ekonomikas ministrijā, strādājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Finanšu ministrijā.

No 2016. gada līdz 2019. gada jūnijam strādājis Centrālā finanšu un līgumu aģentūrā, kur vadījis Infrastruktūras attīstības departamenta Satiksmes infrastruktūras projektu nodaļu, pēc tam – darbs Vides un Energoefektivitātes departamentā, bet 2019. gadā Ābele kļuvis par šīs iestādes direktora vietnieku ES fondu ieviešanas jautājumos.

KONTEKSTS:

Ābele VBTAI vadītāja amatam izraudzīts iepriekš izsludinātā atkārtotā konkursā. Iepriekšējā VBTAI vadītāja Marianna Dreja 28. februārī atstāja amatu. Viņa no darba aizgāja uz abpusējas vienošanās pamata, taču Latvijas Televīzija iepriekš vēstīja par nesaskaņām starp Dreju un darbiniekiem, kā arī ministres neapmierinātību ar viņas darbu. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti