VARAM prasa Rīgas domei skaidrot plānoto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūgusi Rīgas domei līdz 29. jūlijam skaidrot plānoto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un iesniegt noslēgtā līguma starp pašvaldību un izvēlēto atkritumu apsaimniekotāju AS "Tīrīga" kopiju, lai izvērtētu tā atbilstību normatīvajiem aktiem, informē VARAM.

Ministrija, reaģējot uz saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām publiskajā telpā un analizējot pieejamo informāciju par Rīgas pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un atkritumu apsaimniekotāja maiņu, konstatējusi vairākas nepilnības sadzīves atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pašvaldībā.

Ministrija secina, ka, pirms iedzīvotāji tiek aicināti pārslēgt līgumu ar jauno atkritumu apsaimniekotāju "Tīrīga", pašvaldība nav aktualizējusi vai izdevusi jaunus saistošos noteikumus, kas saskaņoti ar VARAM.

Ministrijas ieskatā, šobrīd spēkā esošie Rīgas domes 2013. gada 17. decembra saistošie noteikumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ietver novecojušu pieeju.

VARAM norāda uz vajadzību saglabāt iespēju iedzīvotājiem izmantot 0,12 kubikmetru tilpuma atkritumu konteinerus un izmantot speciālus, marķētus maisus mazākam sadzīves atkritumu apjomam, kas šobrīd labi darbojas praksē.

Ministrijas ieskatā pašvaldībai ir jāparedz iespēja iedzīvotājiem, kuri dzīvo privātmājās, izvēlēties arī retāku izvešanas biežumu, nekā katru otro nedēļu, lai netiktu piemērota maksa par tukšu vai pustukšu konteineru apsaimniekošanu.

Tāpat ministrija vērš uzmanību, ka "Tīrīga" jāpilda līgumā norādītais un mājaslapā jāievieto informācija par citiem piedāvātajiem pakalpojumiem, to izcenojumiem, izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas noteikumos, kā arī aktuālā informācija par izveidotajiem atkritumu šķirošanas laukumiem un dalītās atkritumu savākšanas punktiem.

Tāpat, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem, pašvaldības izvēlētajam uzņēmumam nav pamata atteikt iedzīvotājiem dalītās atkritumu vākšanas konteineru vai citu alternatīvu (piemērām, ekosomu) izmantošanu, norāda VARAM.

Ministrija lūdz Rīgas domi līdz 29. jūlijam skaidrot jaunās atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbību un atbildību sadalījumu starp pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar Rīgas pašvaldības konkursa rezultātiem turpmāk Rīgā visiem iedzīvotājiem būs viens atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējs AS "Tīrīga", kas no 2019. gada 15. septembra nodrošinās vienotu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu. No pirmdienas, 15. jūlija, uzsākta līgumu pārslēgšana ar jauno atkritumu apsaimniekotāju AS "Tīrīga". Līgumi par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā jāpārslēdz gan fiziskām, gan juridiskām personām.

Saskaņā ar pašvaldības atklātā konkursa rezultātā noslēgto vienošanos maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu visiem Rīgas iedzīvotājiem būs vienāda – 17,38 eiro par kubikmetru, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti