VARAM aptur Jelgavas novada teritorijas plānojumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), izvērtējot Jelgavas novada teritorijas plānojumu, pieņēmusi lēmumu par teritorijas plānojuma apturēšanu, balstoties uz konstatētajiem normatīvo aktu pārkāpumiem, informēja VARAM.

Jelgavas novada teritorijas plānojums ar Jelgavas domes saistošajiem noteikumiem tika apstiprināts šogad augustā. Novembrī VARAM veica Jelgavas novada teritorijas plānojuma izvērtējumu, pamatojoties uz saņemto privātpersonas iesniegumu ar prasību apturēt Jelgavas novada teritorijas plānojumu.

Izvērtējot Jelgavas novada teritorijas plānojumu, ministrija konstatēja virkni būtisku normatīvo aktu pārkāpumu, tai skaitā izstrādes procedūrā. Proti, pēc pilnveidotās redakcijas publiskās apspriešanas ir veikti labojumi teritorijas plānojuma saistošajā daļā – apbūves noteikumos.

Ir konstatētas pretrunas starp teritorijas plānojuma saistošajām daļām: apbūves noteikumiem un grafisko daļu. Tā, piemēram, teritorijā, kas agrāk ir izmantota kā Sibīrijas mēra lopu kapsēta un līdz ar to tajā ir aizliegta jebkāda veida saimnieciskā darbība, grafiskajā daļā ir attēlota kā lauksaimniecības teritorija, kas savukārt ļauj veikt visas saimnieciskās darbības, kas atļautas lauksaimniecības teritorijā, tai skaitā viensētas būvniecību.

Grafiskajā daļā ir lietoti apzīmējumi, kas neesot skaidroti, savukārt ir apzīmējumi, kas ir norādīti, bet nav lietoti. Neskatoties uz to, ka atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam ciemu robežas jānosaka teritorijas plānojumā, grafiskajā daļā ir attēlotas divas ciemu robežas – esošās un plānotās, kas varot radīt pārpratumus, piemērojot dokumentu.

Apbūves noteikumos ir ietvertas prasības, kas ir pretrunā ar Ministru kabineta (MK)  normatīvajiem aktiem. Piemēram, MK noteikumi paredz, ka apgriešanās laukumu veido tad, ja strupceļa garums pārsniedz 50 metrus, savukārt apbūves noteikumi pieprasa apgriešanās laukumu veidot neatkarīgi no strupceļa garuma. Tāpat apbūves noteikumos uzstādītas MK noteikumiem pretrunā esošas prasības attiecībā uz  teritorijas pazemināšanu vai paaugstināšanu, norāda VARAM.

Apbūves noteikumos lietotā terminoloģija neatbilstot spēkā esošajam būvniecības regulējumam, kā arī tajos ir ietvertas prasības, kas ir citu pašvaldības saistošo noteikumu jautājums. Tāpat izvirzītas prasības, kas uzliek iedzīvotājiem papildu slogu un ir neizpildāmas, piemēram, noteikt centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu ierīkošanu visās ciemu teritorijās neatkarīgi no to lieluma un iedzīvotāju skaita.

Izskatot Jelgavas novada teritorijas plānojumu, ministrijai neradās pārliecība, ka, apstiprinot minēto plānošanas dokumentu, pašvaldības amatpersonas būtu pienācīgi izvērtējušas tā atbilstību normatīvajam regulējumam. Līdz ar to VARAM ieskatā konstatētie normatīvo aktu pārkāpumi ir pamatots iemesls, lai izdotu ministra rīkojumu par Jelgavas novada teritorijas plānojuma apturēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt