Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemassvētku rokdarbu izstāde Ogrē

Salaspilī vandaļi iznīcina Japānas ķiršus

Vandaļi Salaspilī iznīcina Japānas ķiršus

Ziemassvētku gaidīšanas prieku salaspiliešiem aizēnojis kāda nakts melnumā pastrādāta neizprotama rīcība - jaunizveidotajā skvērā nolauzti visi desmit Japānas ķiršu dižstādi. Tie maijā būtu priecējuši ar balti rozā ziedu kupenām. Par notikušo sākts kriminālprocess. 

Visu vasaru Salaspils iedzīvotāji pacietīgi sadzīvoja ar remontdarbiem Rīgas ielā. Rudens pusē Rīgas un Miera ielas krustojumā tika izveidots jauns skvērs, uzstādīti soliņi un izveidota dobe, kurā jau pavasarī krāšņi vajadzēja uzziedēt Japānas ķiršiem.

“Tiem veidojas tādi lieli noapaļoti lodveidīgi vainagi, un, tā kā tur bija iestādīta vesela grupa, tad tai bildei noteikti būtu jābūt smukai,” saka Salaspils Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns.

Tomēr izbaudīt ķiršu ziedēšanu kādam nav gribējies, un ceturtdienas naktī visi kociņi nolauzti. Zaudējums tiek lēsts apmēram 1000 eiro vērtībā, bet vēl lielāks ir emocionālais pārdzīvojums.

Salaspils Botāniskā dārza direktors skaidro, ka glābjams vairs neesot nekas. Ja kociņus dobē atstātu, labākajā gadījumā tur ataugtu mežeņi.

“Šie kociņi ir nolauzti potcelma līmenī, tā kā faktiski viņi nav sabojāti, viņi ir iznīcināti,” nosaka Andrejs Svilāns.

Pašvaldības policijas dati liecina, ka gadā Salaspilī notiek aptuveni desmit vandalisma aktu. Šajā gadījumā, gluži kā puzli saliekot tās nakts notikumus no novērošanas kamerām, izkristalizējušies arī iespējamie skaistuma postītāji.

Salaspils novada Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Segejs Kapacina stāsta, ka abi aizdomās turētie jaunieši ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, par alkohola lietošanu sabiedriskās vietās. Viens no jauniešiem ir 17 gadus vecs, otrs 19 gadus vecs.

Turpmāko izmeklēšanu veiks Valsts policija, kas par notikušo uzsākusi kriminālprocesu par mantas tīšu bojāšanu vai iznīcināšanu. Bargākais sods par to ir brīvības atņemšana līdz diviem gadiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti