Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

10 gadu Valmieras integrētajai bibliotēkai

Valmieras integrētajai bibliotēkai – desmitā gadskārta

Desmito gadskārtu svin Valmieras integrētā bibliotēka, kas izveidota, apvienojot pilsētas un Vidzemes Augstskolas grāmatu krātuves, to informatīvos un personāla resursus. Šāds sadarbības veids – apvienot divas neatkarīgas bibliotēkas – Latvijā ir neierasta prakse, bet, kā liecina aizvadītie desmit darbības gadi, modelis ir  veiksmīgs un ilgtspējīgs.

Valmieras integrētās bibliotēkas darbinieki un viesi kopīgi veido mākslas darbu, tajā iekļaujot savus vēlējumus, pārdomas un atziņas par bibliotēkām. Direktore Daiga Rokpelne tajā ielīmē Eiropas bibliotēku saukli, uzsverot, ka visas grāmatu krātuves ir globāli saistītas, un tieši sadarbība ir attīstības un veiksmīgas darbības pamatā.

Aizvadītajā desmitgadē Valmieras integrētā bibliotēka aktīvi iesaistījusies dažādos vietējos un starptautiskos projektos un nozares poltikas veidošanā, kā arī dažādu tehnoloģiju ieviešanā. Bet nākotnē tiks veidots tāds bibliotēkas modelis, kas balstās uz ikviena apmeklētāja līdzdalību.

"Nākošajā desmitgadē mēs, strādājot kopā ar pasaules bibliotēku tendencēm, veidosim tādu bibliotēku, kas ir katram nepieciešama.

Un nākošajā desmitgadē droši vien nerunāsim atsevišķi par grāmatām vai tehnoloģijām, bet par jēgpilnu pieredzi, ko cilvēks iegūst, apmeklējot bibliotēku," sacīja Rokpelne.

Jau šobrīd šī mērķa sasniegšanai bibliotēkā ir iestrādes – divus gadus tajā darbojas jauniešu brīvprātīgā organizācija "Sudraba zirgs". Viņi ir tie, kas, popularizējot bibliotēku, organizē pasākumus, veido videoklipus un mēģina iesaistīt jauniešus dažādās aktivitātēs. Nākamgad viņi iecerējuši viesoties arī citās Latvijas grāmatu krātuvēs, lai parādītu, ka šādas organizācijas ir vajadzīgas arī citviet. 

"Mēģinam piesaistīt bērnus un jauniešus, parādīt to, ka bibliotēka ir ne tikai vieta, kur var nākt paņemt un lasīt grāmatas, pieiet pie datora, bet ka tā ir vieta, kur izmantot dažādas iespējas, piemēram, piedalīties dažādos pasākumos. Tāpat bibliotēka mums ir diezgan moderna, mēs popularizējam arī modernās tehnoloģijas," teica "Sudraba zirgs" vadītājs Gustavs Māziņš.

Lai arī bibliotēku vidē arvien lielāka loma ir tehnoloģijām, speciālisti atzīst, ka grāmata savu vērtību nav zaudējusi. Ik dienu Valmieras integrētās bibliotēkas durvis ver vidēji 700 apmeklētāju, un no tiem lielākā daļa – lai pārcilātu grāmatu plauktus un saņemtu jaunu lasāmvielu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti