Pusdiena

Indonēzijas galvaspilsētā sprādzienu sērijā vairāki bojāgājušie

Pusdiena

Parīzes slaktiņa rīkotājs, iespējams, sazinājies ar Beļģijā pazīstamu advokātu

Valdības veidošana: Asākie strīdi būs par SM krēslu; IZM varētu uzticēt Viņķelei

Valdības veidošana: Asākie strīdi būs par SM krēslu; IZM varētu uzticēt Viņķelei

Lai gan formāli tagadējās koalīcijas partijas vēl nav sākušas sarunas par turpmāku sadarbību jaunajā valdībā, šobrīd jau iezīmējas iespējamais portfeļu sadalījums Ministru kabinetā, kuru uzticēts veidot Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāvim Mārim Kučinskim. Lielākā interese, kā tas nereti noticis valdību veidošanas laikā, ir par Satiksmes ministrijas pārraudzību.

Lai gan "Vienotība" formālu atbildi par dalību Kučinska vadītajā valdībā sniegs vien pēc nākamās nedēļas sākumā paredzētajām sarunām, jau šobrīd partija ir nosaukusi tai būtiskos portfeļus, atklāj partijas valdes loceklis Kārlis Šadurskis.

"Manuprāt, ir ļoti korekti, ja jau pirms sarunām tiek tie ierobežojumi pateikti. Un tie šobrīd "Vienotībai" ir divi - tās ir ārlietas un iekšlietas, turklāt ar pašreizējiem ministriem, kas ir sevi ļoti labi parādījuši iepriekšējā un ne ļoti vieglajā darbā," teica Šadurskis.

No sākotnējā Kučinska piedāvājuma izriet, ka "Vienotības" pārziņā paliktu arī Izglītības un zinātnes ministrija, savukārt kā jaunas nāktu klāt Ekonomikas un Labklājības ministrijas, aizstājot Finanšu un Satiksmes ministrijas. Ja finanšu ministra portfeļa nonākšana premjera partijas rokās esot loģiska, tad par Satiksmes ministriju "Vienotība" gan vēl grib diskutēt, atzīst Šadurskis.

"Protams, ka mēs jautāsim Kučinska kungam, kas ir tie argumenti, kāpēc Satiksmes ministrija ir vitāli nepieciešama ZZS. Vai tās ir tuvojošās pašvaldību vēlēšanas, vai tas ir kāds ārkārtīgi labs un progresīvs redzējums uz Satiksmes ministrijas tālāko darbu.

Jo nav vajadzīga argumentācija, lai atstātu, kā ir, bet ir vajadzīga argumentācija, lai mainītu. Vecais inženieru princips - maina to, kas nestrādā," teica "Vienotības" pārstāvis.

ZZS jau ir paziņojusi, ka no šī portfeļa atkāpties negrasās un amatam plāno virzīt Uldi Auguli. Pats premjera amata kandidāts Kučinskis atzīst, ka Satiksmes ministrija varētu būt lielāko strīdu objekts.

"Man liekas, ka pat nedaudz īpatnēja prasība šobrīd pēc tam, kad valdība sagāzās dēļ "Vienotības" satiksmes ministra, kurš nekomunicēja ar "Vienotības" premjeru un divus mēnešus nostāvēja tukšs postenis. Un šobrīd izvirzīt prasības atkal, ka tas ir normāli, ka viņiem... Nu, es neesmu ar mieru. Protams, man ir šobrīd liels noslēpums, kas tur iekšā vēderā darās Satiksmes ministrijā un kur ir tā milzīgā interese. Uzzināšu agri vai vēlu, kur slēpjas tā pievilcība lielā.

Labāk ir jārunā pilnīgi atklāti - šķiet, ka tikai Satiksmes ministrija ir tas, kas varētu aizturēt kaut kādu ātrāku vienošanos," atzina Kučinskis.

Neoficiāli zināms, ka izglītības un zinātnes ministres amatā Kučinskis vēlas redzēt "Vienotības" pārstāvi no tā dēvētā iekšējo opozicionāru sešinieka – Ilzi Viņķeli. Iebildumi pret to ir gaidāmi gan no partijā ietekmīgā izglītības nozares lobija, gan – ideoloģisku iemeslu dēļ - no atsevišķiem Nacionālās apvienības deputātiem. Kučinskis gan apgalvo, ka amats nevienam apsolīts nav. Tomēr viņš atgādina, ka valdībai ir dots uzdevums nodrošināt kvalitatīvu vispārējās izglītības iestāžu tīklu.

"Tas, kas ir izskanējis attiecībā uz Viņķeles kundzi, saistās ar darbu [Saeimas] Ilgtspējīgas attīstības komisijā un 17.decembrī pieņemto Saeimas lēmumu. Viņa ir komisijā un mēs ar viņu, protams, esam runājuši, kādai vispār ir jābūt personai, kas varētu tikt galā ar mūsu lēmumu sakārtot šo nozari.

Tāpēc es arī neslēpšu, ka patiesībā tur ir jābūt ļoti stingram, izlēmīgam cilvēkam. Tāpēc, ka tur prasās arī ļoti konstruktīvs, komplekss darbs, nevis tikai algas pielikt, tas ir tā kā par maz," noteica Kučinskis.

Ceturtdienas pēcpusdienā Kučinskis tiekas ar NA, kura vēlas pārraudzībā saglabāt savas līdzšinējās ministrijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt