Valdība vienojas neapvienot Konkurences padomi un SPRK

Ministru kabinets konceptuāli apstiprināja priekšlikumu saglabāt pašreizējo Konkurences padomes (KP) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) institucionālo statusu, abas iestādes neapvienojot, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Diskusijas par iespējamo KP un SPRK apvienošanu tika aktualizētas, lai rastu risinājumu KP finansiālās neatkarības un kapacitātes stiprināšanai, ņemot vērā situāciju iestādē ar hronisku finanšu resursu trūkumu pilnvērtīgai konkurences uzraudzības funkciju izpildei. Vienlaikus EM norāda – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) un Eiropas Komisija uzsver, ka valsts konkurences iestādēm jābūt nodrošinātām ar nepieciešamajiem rīkiem un resursiem efektīvai konkurences tiesību piemērošanai.

EM izvērtēja abu iestāžu apvienošanas iespējas ar mērķi nodrošināt valsts budžeta racionālu izmantošanu un administratīvā sloga mazināšanu, kā arī lai sekmētu konkurences veicināšanu visās tautsaimniecības nozarēs. Izvērtējuma secināts, ka abu iestāžu funkcijas nedublējas, turklāt KP īsteno konkurences uzraudzību ne tikai regulētajos, bet gan visos tautsaimniecības sektoros.

Turklāt KP administratīvo funkciju – grāmatvedības, informācijas tehnoloģiju (IT), komunālo pakalpojumu u.c. jomās – daļēji nodrošina EM. Un abu iestāžu apvienošana nerisinās atalgojuma problēmjautājumu KP, norāda ministrija.

Lai celtu atalgojumu konkurences uzraudzības funkciju īstenotājiem un tādējādi samazinātu profesionālāko darbinieku aizplūšanu uz privāto sektoru, EM lūdza rast iespēju piešķirt papildu finanšu resursus KP no valsts budžeta līdzekļiem. Ministrijas veiktie aprēķini rāda, ka KP atlīdzības jautājumu risināšanai nākamo trīs gadu laikā nepieciešams palielināt finansējumu  705 000 eiro apmērā. Jautājums par nepieciešamā papildu finansējuma piešķiršanu KP tiks izskatīts valsts budžeta sagatavošanas gaitā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt