Vakanču gadatirgus piesaista aizvien lielāku interesi

Rīgā sestdien notika Nodarbinātības Valsts aģentūras organizētais vakanču gadatirgus, kas pulcēja piecdesmit dažādus darba devējus un simtiem darba meklētāju. Pasākums tiek organizēts tikai otro gadu, bet jau šobrīd gūtā pieredze liecina, ka tas piesaista aizvien lielāku interesi gan no darba devēju, gan ņēmēju puses. 

Degustatori, zobārsti, pastnieki, sabiedrisko attiecību speciālisti, karavīri - tās ir tikai dažas no vairākiem desmitiem profesiju, kurās darba iespējas sestdien notikušajā darba vakanču gadatirgū piedāvāja aptuveni 50 darba devēji. Nodarbinātības Valsts aģentūras Rīgas filiāles Vija Račinska neslēpj, ka ir gandarīta gan par darba devēju, gan darba ņēmēju augsto interesi.

„Cerības ir piepildījušās noteikti, un mūs iepriecina, ka ir tik liela interese Rīgas iedzīvotājiem par šo pasākumu. Tagad galvenais - visa mūsu cerība uz to, ka pēc šī gadatirgus, pēc 2-3 nedēļām mēs redzēsim, ka cilvēki iekārtojas darbā. Ņemot vērā, ka šodien šeit ir piedāvātas vairāk kā 1000 vakanču, tad nu… Tūkstotis varbūt netiks aizpildīts, tas ir individuāli, bet daudzi simti noteikti būs,” prognozē Račinska.

Līdzās Latvijā pazīstamiem uzņēmumiem, piemēram, „Latvijas Pastam” un „Čilli Picai”, jaunus darbiniekus sev cenšas piesaistīt arī valsts un pašvaldību uzņēmumi un struktūras, piemēram, „Rīgas Satiksme” un Rīgas Pašvaldības policija. Piemēram, Nacionālie bruņotie spēki darba meklētājiem šobrīd var piedāvāt vairāk nekā 300 vakanču, Latvijas Radio atklāj bruņoto spēku pārstāve Alise.

„Cik es skatos, interese ir ļoti liela, cilvēku pieplūdums ir liels. Kopā mums šogad rekrutēšanas plāns ir 315 cilvēki, uz sauszemes spēkiem mums šogad ir plānots iesaukt 120 cilvēkus, uz jūras spēkiem - 10, uz štāba bataljonu mums jau bija iesaukums, bija iesaukti 30 kandidāti. Un arī Speciālo uzdevumu vienībā ir 40 vietas. Un kā jau es iepriekš teicu - Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir astoņdesmit kandidāti,” skaidro Alise.

Apmeklētāju bija daudz, tāpēc, lai piekļūtu pie darba devēju stendiem nācās gaidīt rindā. Kāda no aptaujātajām meklētājām izteica nožēlu, ka gadatirgū nav pārstāvēta neviena kultūras iestāde vai medijs. Savukārt cits aptaujātais, atzīstot, ka darba meklējumi internetā tomēr ir vienkāršāki, tomēr neslēpa, ka vairākas pievilcīgas potenciālās darba vietas tomēr ir atradis.  

„Jā, ir daži interesanti varianti - tie bija Rīgas Pašvaldības policija, atradu, vēl ir tādi uzņēmumi kā „Spilva”, tur ir labas vakances. Vēl ir kaut kāda firma… Neatceros to, bet tur ir vakance, kurā gribu strādāt, jo es beidzu savas augstākās izglītības apguvi  un vēlos atrast pēc profesijas,” Latvijas Radio atklāj viens no gadatirgus apmeklētājiem.

Kopumā Latvijā bezdarba līmenis aprīļa sākumā sasniedza 9,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, un valstī ir reģistrēti aptuveni 95 000 tūkstoši bezdarbnieku, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras dati. Savukārt reģistrēto vakanču skaits aprīlī sasniedza 9848.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti