Rīta Panorāma

Ziedoņa muzeja lielo jautājumu izstāde “Perpendikulārā karote”

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Vāks ziedojumus pašsildošai maltītei ukraiņu karavīriem

Vāc ziedojumus pašsildošām maltītēm ukraiņu karavīriem

Uzsākta ziedošanas kampaņa pašsildošām maltītēm ukraiņu karavīriem, kuriem frontē nav iespējams uzsildīt ēdienu ar uguni, gāzi vai elektrību.

Ziedošanas kampaņu sadarbība ar Ukrainas vēstniecību Latvijā īsteno latviešu pianists Andrejs Osokins, kurš LTV raidījumā "Rīta Panorāma" uzsvēra, cik svarīgi ir ukraiņu karavīriem piegādāt ne tikai ieročus, bet arī ēdienu:

"Motivēta armija ir galvenā atslēga uzvarai karā.

Jau no pirmajām kara dienām mēs redzējām, ka, neskatoties uz to, ka Krievijai bija vairāk ieroču, motivācijas līmenis Ukrainas karavīriem bija vienkārši fenomenāls un tieši tā dēļ bija apstādināts agresora uzbrukums.[..] Tas ir ļoti svarīgi, un šī ir iespēja palīdzēt."

Kā skaidrots mājaslapā ziedot.lv, par savāktajiem līdzekļiem tiks iegādāti īpaši ēdiena uzsildīšanas maisiņi un vakuumā iepakotas maltītes ar ilgu derīguma termiņu, kas nav jāuzglabā ledusskapī. Tas nodrošinās karavīriem iespēju jebkurā vietā un laikā tikt pie silta ēdiena. Šādos ēdiena uzsildīšanas maisiņos, ko militārajā un citās jomās izmanto jau kopš 1990. gada, ēdienu var uzsildīt līdz vismaz 37° C jebkurā vietā un laikā. Tajos ievietots no magnija, dzelzs un nātrija radīts reaģents, kurš brīdī, kad maisiņā tiek ielieti 50 ml auksta ūdens, strauji uzkarst un uzsilda maisiņā ievietoto iepakojumu ar ēdienu. "Šādu maisiņu priekšrocība ir tā, ka tie ir ļoti viegli, kompakti, ērti pārnēsājami un to izmantošana ir ārkārtīgi vienkārša. Vēl pie tam aktivizētie sildītāji nav toksiski un tos var izmest kā sadzīves atkritumus," uzsvēra ziedojumu kampaņas īstenotāji.

Andrejs Osokins kopā ar domubiedriem īstenojis jau vairākas Ukrainas atbalsta akcijas, no kurām vērienīgākā bija šovasar izskanējušais Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. Tā laikā tika savākti 20 641,67 eiro Ukrainas atbalstam. Par šo summu sadarbībā ar ziedot.lv un Ukrainas vēstniecību Latvijā tika iegādātas frontē esošajiem karavīriem ļoti noderīgas lietas – pārtika, apģērbs, drošības ekipējums u.c., kas tika nogādāti frontē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti