Panorāma

Gatavojas iegrožot viltus ziņas

Panorāma

«Ainažos» joprojām trūkst speciālistu

Četri pretendenti uz Kontroles dienesta vadītāja amatu

Uz naudas atmazgāšanas apkarošanas biroja šefa amatu paliek 4 pretendenti

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) priekšnieka amata pretendentu vērtēšanas komisija izvērtējusi deviņu pretendentu atbilstību izvirzītajām kvalifikācijas, izglītības un profesionālās pieredzes prasībām, un tālāk vērtēs četrus pretendentus.

Konkursa komisija par četriem Kontroles dienesta vadītāja amata pretendentiem nolēmusi informēt Satversmes aizsardzības biroju (SAB). No šīs valsts drošības iestādes nepieciešams saņemt atzinumu par pretendentu atbilstību likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, informēja Valsts kanceleja.

Pēc atzinuma saņemšanas pretendentu vērtēšanas komisija lems, kuri pretendenti tiek virzīti uz konkursa otro kārtu.

Kanceleja neatklāj, vai pašreizējais dienesta vadītājs Viesturs Burkāns, kurš solīja piedalīties konkursā, ir izturējis pirmo atlasi.

Vērtējot pretendentu atbilstību izvirzītajām prasībām, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem, konkursa komisija konstatējusi, ka pieci no deviņiem pretendentiem prasībām neatbilst. “Mēs pārliecināmies, vai ir atbilstoša izglītība, pieredze, zināšanas, vadības prasmes, valodu prasmes,” skaidroja Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.

Komisija secinājusi, ka piecos gadījumos pretendentam trūkst angļu valodas zināšanu vai specifiskās profesionālās pieredzes, vai vadības prasmju.

Kontroles dienesta vadītāja amata konkursa otrajā kārtā plānots vērtēt visām prasībām atbilstošo pretendentu motivāciju ieņemt šo amatu un viņu redzējumu par iestādes prioritātēm un attīstību. Tāpat otrajā kārtā notiks vadības kompetenču, komunikācijas un prezentēšanas prasmju novērtēšana.

Darba noslēgumā konkursa komisija iesniegs ģenerālprokuroram atzinumu par pretendentu novērtējumu gala lēmuma pieņemšanai. Ģenerālprokuroram ir tiesības pirms lēmuma pieņemšanas uzaicināt pretendentu vai pretendentus uz sarunu.

Pretendentiem jau klātienes intervijās būs jāpauž savs redzējums par dienesta attīstību. “Šoreiz komisija noslēgs savu darbu nepaziņojot nevienu vārdu uzvārdu, mēs nosūtīsim šo sarakstu un vērtējumu ar tām personām ģenerālprokuroram, kurš, balstoties uz komisijas vērtējumu, arī pieņems lēmumu,” pastāstīja Citskovskis.

Konkursa uzvarētājs varētu būt zināms līdz aprīļa beigām. 

KONTEKSTS:

Pirmo reizi 20 gadu laikā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja amata vietu ir izsludināts konkurss. Kopš Kontroles dienesta izveidošanas to vada Viesturs Burkāns, kurš apliecināja, ka piedalīsies konkursā uz šo amatu.

Īpaša uzmanība banku sektoram un naudas atmazgāšanas apkarošanai pievērsta pēc tam, kad februāra vidū ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. Pēc divām nedēļām bankas ārkārtas akcionāru pilnsapulce pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt