Uz nākamo Augstākās izglītības padomes termiņu apstiprināti 10 padomes locekļi

Studentu apvienības virzīto pārstāvi Edvardu Ratnieku, 46 tautas kalpiem balsojot pret un 37 par, nolemts nepārvēlēt. Tas nav pārsteigums, jo pirms tam jau Reformu partijai un Saskaņas centram bija skaidra nostāja, ka šo kandidātu neatbalstīs.

Uz nākamo Augstākās izglītības padomes termiņu apstiprināti 10 padomes locekļi, bet deputātu atbalstu neguva Latvijas Studentu apvienības izvirzītais kandidāts Edvards Ratnieks. Viņu neatbalstīja nedz Reformu partija, nedz Saskaņas centrs, uzskatot, ka kandidāts ir politiski ieinteresēts, un apšaubot to, vai viņš pārstāv visus studentus. Pirms balsojuma Saeimā ritēja karstas debates.

Saeimā apstiprinājusi 10 no Augstākās izglītības padomes kandidātiem. Tomēr Studentu apvienības virzīto pārstāvi Edvardu Ratnieku, 46 tautas kalpiem balsojot pret un 37 par, nolemts nepārvēlēt. Tas nav pārsteigums, jo pirms tam jau Reformu partijai un Saskaņas centram bija skaidra nostāja, ka šo kandidātu neatbalstīs. Edvards Ratnieks par to pārsteigts neesot.

Par spīti tam, ka "Vienotības" frakcija bija par visu dalībnieku apstiprināšanu, deputāts Aleksejs Loskutovs arī balsoja pret Ratnieku, uzskatot, ka viņš nepārstāv studentus un ir pieļāvis šķelšanos studentu apvienībā. Vēl 45 deputāti balsojumā atturējās, bet Saskaņas centrs uzskatīja, ka šis kandidāts ir politizēts, to apliecināja Saskaņas centra deputāts Ņikita Ņikiforovs.

Reformu partija aicināja deputātus neatbalstīt 5 no 11 kandidātiem: tos, kas bijuši jau šajā padomē, jo uzskata, ka padome nav pilnvērtīgi izpildījusi savus uzdevumus - informēt sabiedrību par aktualitātēm, sagatavot laikus budžeta vietu priekšlikumus un citus. Debates par šo jautājumu Saeimā ilga vairākas stundas, savu pozīciju tajās pauda arī Jānis Klaužs no Zaļo un Zemnieku savienības un Solvita Āboltiņa no "Vienotības".

Izglītības ministrs Roberts Ķīlis, kurš pats slimo, pirms tam bija izplatījis paziņojumu, aicinot deputātus balsot pēc sirdsapziņas, un norādījis, ka balsojums liecinās par to, vai Jēkaba iela 11 ir gatava reformām. Reformu partijas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis konstatē, ka augstākā izglītības jomā koalīcija problēmas nesaskata.

Augstākās izglītības padomes locekļu pilnvaru termiņš beidzas 22. decembrī. Padomē viņi strādās vēl divas nedēļas. Par to, vai Studentu apvienība izvirzīs jaunu kandidātu, nav zināms, bet arī tas būs jāapstiprina Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti