Dienas ziņas

Plāno pārtraukt repatriācijas likuma darbību

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Uz Ukrainu dodas “Rīgas satiksmes” dāvātie autobusi

Uz Kijivu dodas 10 «Rīgas satiksmes» dāvinātie autobusi ar humāno palīdzību Ukrainai

Otrdienas, 10. janvāra, rītā ceļu no Rīgas uz Ukrainu sākuši 10 SIA "Rīgas satiksme" autobusi, ko Rīgas dome decembrī lēma dāvināt Kijivas pilsētai. Autobusi piepildīti ar rīdzinieku ziedojumiem Ukrainai, informēja Rīgas dome.

Atsaucoties pašvaldības un fonda "Ziedot.lv" aicinājumam piepildīt autobusus ar ziedojumiem Kijivas iedzīvotājiem, rīdzinieki trijās dienās no 28. līdz 30. decembrim saziedojuši aptuveni 50 tonnu humānās palīdzības.

Rīgas dāvinātos autobusus līdz Ukrainas un Polijas robežai nogādās brīvprātīgie "Rīgas satiksmes" šoferi. 

Rīdzinieki no 28. līdz 30. decembrim vairākās vietās Rīgā varēja atstāt savu ziedojumus Kijivas civiliedzīvotājiem. Starp iedzīvotāju saziedotajām lietām ir dažādas pārtikas preces, higiēnas preces, tostarp mazuļu aprūpei nepieciešamais, kā arī pārtika dzīvniekiem un medicīnas preces. Tie ziedojumi, kuri kravnesības dēļ vairs neietilpa autobusā uz Ukrainu, tiks nogādāti ar speciālu kravas auto.

Uz Kijivu dodas 10 «Rīgas satiksmes» dāvinātie autobusi ar humāno palīdzību Ukrainai
00:00 / 03:01
Lejuplādēt

Šajā reizē, ņemot vērā aukstos laikapstākļus un Krievijas mērķtiecīgos uzbrukumus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, iedzīvotāji ziedojuši arī siltu apģērbu, segas, guļammaisus, sildītājus un elektrības ģeneratorus.

Kopējais kravas apjoms ir aptuveni 50 tonnas, savukārt naudas izteiksmē kopējā humānās palīdzības ziedojumu vērtība ir aptuveni 200 000 eiro. 

"Putins pateica zīmīgu frāzi, viņš krieviski teica: "Mēs varam atkārtot." Ir absolūta "deja vu" sajūta: tie paši karogi uz autobusiem, tā pati tūkstošiem cilvēku no sirds dotā palīdzība. Mūsu vēstījums Putinam arī ir ļoti vienkāršs: Putina kungs, mēs arī varam atkārtot – tik ilgi, cik tas ir nepieciešams," tādi bija Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna ("Apvienotais saraksts") ceļavārdi desmit "Mercedes Benz" autobusiem. 

Otrdien pulksten 9.00 piepildīti ar humānās palīdzības sūtījumiem ukraiņiem 20 gadus vecie autobusi, kas joprojām ir labā tehniskā kārtībā, no "Rīgas satiksmes" stāvlaukuma sāka mērot ceļu uz Kijivu, lai tālāk ripotu pa tās ielām. Iepriekšējo sūtījumu, vēl būdams Rīgas domnieks, Smiltēns pavadīja pagājušā gada aprīlī.

Jāatgādina, ka Rīga 2022. gada aprīļa beigās nosūtīja uz Kijivu pirmos 11 SIA "Rīgas satiksme" autobusus, kurus rīdzinieki trijās dienās bija piepildījuši ar 50 tonnām humānās palīdzības.

"Rīgas satiksme" autobusi Ukrainai

Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kas otrdien arī bija ieradies pavadīt autobusu kolonnu, stāstīja, ka Kijivā viesojies vēl pirms nedēļas, piedzīvojis ūdens, apkures, elektrības pārrāvumus, un tieši tāpēc šis būs tiešām nozīmīgs atbalsts karā izpostītajam pilsētas autoparkam. Turklāt šāda palīdzība ukraiņiem ļaus ietaupīt naudu armijas vajadzībām.

Miščenko norādīja: "Kad Kijivā notiek raķešu uzbrukums, tad arī elektrotīkls nestrādā, nevar pārvietoties ar tramvajiem un trolejbusiem. Vienīgais veids, kā tikt no vienas pilsētas daļu uz otru ir autobuss. Tie ir kritiski svarīgi Ukrainai tieši šobrīd, kad Krievija atkal un atkal cenšas uzbrukt ar raķetēm un radīt bailes."

"Rīgas satiksmes" šoferis Ervīns Jakovļevs

Pieredzējušais "Rīgas satiksmes" šoferis Ervīns Jakovļevs, kas ikdienā brauc 21., 41. un 37. maršutā, uz Ukrainu devās ar autobusu, kam ir 9. numurs.

Jakovļevs sacīja: "Man šodien 20 gadu paliek jau "Rīgas satiksmē". Tas ir kaut kas savādāks, gribējās Ukrainas cilvēkiem nogādāt ko es varu – drēbes esam ziedojuši."

Pirmā pietura autokolonnai būs Suvalkos, kur šoferi arī gulēs pa nakti. Kolēģiem uz Ukrainas robežas autobusus paredzēts nodot ceturtdienas rītā. No Rīgas līdzi brauc arī atslēdznieks un mehāniķis, jo 1600 kilometri pilsētas autobusiem, kas pārvietojas ar ātrumu 70 kilometri/stundā, tomēr nav nieka lieta.

Šo piektdien ar tūkstošo ziedoto auto uz Ukrainu dosies "Twitter" konvoja organizētājs Reinis Pozņaks. Arī viņš uzsvēra, ka Ukrainā trūkst autobusu un cilvēki par dāvinājumu būs ļoti pateicīgi.

"Autobusi Ukrainā ir liels deficīts. Autobusi daudzi ir frontē, daudzi gājuši bojā. Autobusi ir vajadzīgi, lai cilvēki pārvietotos pa pilsētu," teica Pozņaks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti