Ūdens līmenis Gaujā un Daugavā turpina augt

Diennakts laikā turpināja augt ūdens līmenis gan Daugavā, gan Gaujā, tomēr pieaugums neesot bijis straujš, Latvijas Radio informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Vilis Students.

Ūdens līmeņa pieaugums abās upēs bijis pakāpenisks un lēns. Gaujā tas gan nav bijis vienmērīgs visas upes garumā, un dažviet novērots arī ūdenslīmeņa kritums par dažiem centimetriem.

Joprojām apdraudētākās pilsētas ir Daugavpils un Valmiera.

Glābšanas dienesta pārstāvis arī pastāstīja, ka naktī uz otrdienu nav bijis nepieciešams evakuēt iedzīvotājus no plūdu skartajām teritorijām. Glābēji turpināja apsekot applūstošās teritorijas.

Tāpat līdz šim nav bijis nepieciešamības veikt piespiedu evakuāciju, jo situācija pašlaik vēl nav tik kritiska, atzīmēja Students.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās pusotras nedēļas laikā Latviju skāruši pēdējo gadu lielākie plūdi. Patlaban vissmagākā situācijā ir Daugavpils novadā. Tomēr applūšanas draudi un reāla applūšana bijusi arī Ogrē, Pļaviņās, Ilūkstes novadā, Līvānos, Gulbenē, Rēzeknē, Carnikavā un citur.

Arī ziņots, ka pirmdien Krīzes vadības padomes sēdē nolemts izsludināt ārkārtas situāciju Daugavpilī un Daugavpils novadā. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieciešamības gadījumā VUGD varētu īstenot iedzīvotāju piespiedu evakuēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti