Pašvaldībām no ES fondiem pieejami nepilni 35 miljoni eiro plūdu risku novēršanai

Pašvaldībām būs pieejami 34,8 miljoni eiro no Eiropas Savienības fondiem infrastruktūru izbūvēšanai un atjaunošanai, lai novērstu plūdu riskus, mazinātu applūšanu un krasta eroziju, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

"Šī ir sevi pierādījusi un nepieciešama programma, kas otrajā kārtā nodrošinās finansējumu pašvaldību infrastruktūrai, kas aizsargās vairāk nekā 16 000 iedzīvotāju un viņu īpašumus no plūdiem teritorijās, kur tas nepieciešams visvairāk," norādījusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Kopējais plānotais finansējums otrajā atlases kārtā ir aptuveni 41 miljons eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 34,8 miljoni eiro un pašvaldību līdzfinansējums – vismaz 6,1 miljons eiro.

Šī pasākuma pirmās atlases kārtas ietvaros jau tiek īstenots projekts plūdu risku novēršanai Jēkabpilī.  

Investīcijas paredzētas iepriekš noteiktām pašvaldībām dažādu pretplūdu aizsargbūvju izveidei vai atjaunošanai, tai skaitā arī "zaļās" un "zilās" infrastruktūras izveidei, piemēram, filtrācijas lauku, mitraiņu, lietus ūdeņu savākšanas dīķu izveidei. 

Pasākuma otrajā atlases kārtā projektu ietvaros plānots izveidot vai nostiprināt piekrastes joslu, upju un ezeru krastus vismaz astoņu km garumā, izveidot "zaļo" vai "zilo" infrastruktūru 52 hektāru platībā, kā rezultātā vismaz 16 000 iedzīvotāju gūs labumu no pretplūdu pasākumiem.   

Projektus plānots īstenot Ādažu, Dienvidkurzemes, Jēkabpils, Ogres un Valmieras novados, kā arī Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rīgas un Ventspils valstspilsētās, par ko Ministru kabinets lēmis iepriekš. 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra kā Eiropas Savienības fondu sadarbības iestāde uzaicinās iepriekšminētās pašvaldības iesniegt projektus, sākot ar šā gada jūniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti