Panorāma

Bērni stāsta par vientulību, konfliktiem un vardarbību

Panorāma

Pamazām nojauc barikādes uz Kosovas un Serbijas robežas

Eiropas cilvēks Latvijā – Reinis Pozņaks

«Tviterkonvoja» veidotājs Reinis Pozņaks – šā gada «Eiropas cilvēks Latvijā»

Par 2022. gada "Eiropas cilvēku Latvijā" atzīts "tviterkonvoja" veidotājs Reinis Pozņaks. Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, Pozņaks aicināja cilvēkus palīdzēt un ziedot automašīnas Ukrainas aizstāvjiem.

Pozņaks par atbalstu Ukrainai
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

“Es tikai ietvītoju un visu pārējo izdarīja Latvijas cilvēki,” sacīja Pozņaks.

“Lai nākamais gads ir tāds, kur paceļas gaisā tikai putni, nevis Krievijas lidmašīnas,” tā svinīgajā 2022. gada "Eiropas cilvēka Latvijā" apbalvošanas ceremonijā dziedāja ukraiņu dziedātāja.

Uz 2022. gada "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu pēc sabiedriskā balsojuma rezultātiem pretendēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, "Europe Direct Dienvidlatgale" centra vadītājs Oskars Zuģickis un Pozņaks. Kopumā nominācijai bija izvirzīti 12 pretendenti, arī Latvijas Televīzijas žurnālists Gints Amoliņš, kurš arī pašlaik atrodas Ukrainā un gatavo reportāžas. 

Solidaritāte ir viena no Eiropas vērtībām un Latvija sevi pierādījusi, kā viena no lielākajām ziedotājām Ukrainai Eiropā, arī pateicoties Pozņakam.

Pozņaks apbalvošanas ceremonijā uzsvēra, ka savu zemi Ukraina noteikti atgūs.

Organizācija "Eiropas kustība Latvijā" norādīja: "Reinis parāda Eiropas vērtības praktiskā darbā. Spēj aizraut ar milzu altruismu citus cilvēkus, nevis izmanto Ukrainas karu kā PR iespēju. Mūsu pasaule mainījās 24. februārī. Sākumā skeptiski uztvēru Reiņa ideju, bet nostrādāja! Un strādā joprojām! Efektīvi palīdz Ukrainai, kas cīnās par visas Eiropas brīvību. Pašaizliedzīgs un drosmīgs. Reāls ieguldījums mieram Eiropā. Solidaritāte ir viena no Eiropas vērtībām, Latvija šobrīd atpazīstama kā viena no visvairāk Ukrainu atbalstošajām valstīm. Arī pateicoties Reinim Pozņakam. Parādīja, ka parasts cilvēks var veikt lielu un nozīmīgu darbu. Tas iedvesmo."

Gada "Eiropas cilvēka Latvijā" tituls tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā un piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem ir devis būtisku ieguldījumu Eiropas kopējo vērtību stiprināšanā Latvijā un Latvijas vārda spodrināšanā Eiropā.

Balsojums par gada "Eiropas cilvēku Latvijā" šogad notika 25. reizi.

Iepriekš "Eiropas cilvēka Latvijā" titulu ieguvuši

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti