Tvaika noplūde Ļeņingradas AES Latviju neapdraudot

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ļeņingradas atomelektrostacijā (AES) notikušais incidents, kura laikā no elektrostacijas 2.energobloka ir notikusi tvaika noplūde, nav vērā ņemams piesārņojuma drauds, un nerada arī nekādu tālāko bīstamību elektrostacijas darbam, liecina vairāku ekspertu sniegtā informācija.

Piektdien, 18.decembrī, Ļeņingradas atomelektrostacijas personālam nācies apturēt viena energobloka darbību, jo no bloka notikusi tvaika noplūde. Avārija otrajā reaktorā notika brīdī, kad turbīnu telpā pārplīsa caurule. Stacijā turpina darboties trīs no četriem reaktoriem.

Vietējie vides aktīvisti fiksējuši tvaika mākoni virs stacijas. Ekologi norāda, ka stacijā darbojas vecā tipa reaktori, kuru turbīnas darbina tvaiks, kas ir radioaktīvs. Līdz ar to atmosfērā var būt nonācis bīstams piesārņojums. 

Ziņas par incidentu ātri izraisīja rezonansi sociālajos tīklos, jo vairākiem aculieciniekiem bija izdevies fotogrāfijā iemūžināt tvaika mutuli virs atomelektrostacijas ēkas, un tika pievērsta uzmanība, ka vēja virziena dēļ tvaika mutulis virzās uz Somijas un Igaunijas teritoriju.

Tiesa, arī sociālajos tīklos uzsvērts, ka karstā tvaika mutulis šādos laika apstākļos ļoti ātri kondensējas, tāpēc teorētiski iespējamais piesārņojums nevar izplatīties tālu.

Arī Latvijas Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Jūlija Ņikitina apstiprina, ka radiācijas piesārņojums nav fiksēts ne Latvijas novērošanas stacijās, ne arī starptautiskajos novērošanas punktos.

"Radiācijas drošības centra eksperti pārbaudīja medijos pieejamo informācija par šo iespējamo negadījumu Sanktpēterburgā, Krievijā, atomelektrostacijā un noskaidroja to, ka šie iespējamie bojājumi, katrā ziņā, nav saistīti ar iespējamajiem riskiem un piesārņojumu vidē, jo nav saņemta nekāda informācija ne no starptautiskajiem tīkliem, gan arī mūsu iekārtas neuzrāda nekādu paaugstinātu fonu.

Un šobrīd var uzskatīt, ka tas ir tehnisks bojājums, ko acīmredzot atomelektrostacijai ir jārisina," stāsta VVD pārstāve.

Stacija vadībā, gan Sosnovijboras administrācija apgalvo, ka radiācijas līmenis nav mainījies un aicina necelt paniku. Ļeņingradas atomelektrostacijas vadītājs Vladimirs Pereguda sociālajos tīklos ievietotā ierakstā apstiprinājis, ka nekādu bīstamību incidents nav radījis.

"Ļeņingradas atomelektrostacijā situācija ir mierīga. 13.50, saskaņā ar instrukcijām un reglamentu, saistībā ar konstatēto tvaika noplūdi vienā no turbīnu ceha boksiem, operatīvais personāls apturēja 2.atomelektrostacijas energobloku.

Reaktors šobrīd ir apturēts un atrodas zemkritiskajā stāvoklī, un nekādu noviržu no normālajiem ekspluatācijas parametriem tajā nav.

Šobrīd notiek bloka atdzesēšana, lai varētu novērst defektu. Radioaktivitātes situācija gan energobloka ēkas iekšpusē, gan ārpus stacija, ir normas robežās, tāpēc iemeslu atomelektrostacijas personāla un Sosnovij Bor iedzīvotāju evakuācijai nav," klāsta Pereguda.

Ļeņingradas atomelektrostacija atrodas aptuveni 500 kilometru attālumā no Rīgas un aptuveni 100 kilometru attālumā no Igaunijas robežas ar Krieviju. Ļeņingradas atomelektrostacija ir viena no lielākajām spēkstacijām Krievijas ziemeļrietumos. Tā atrodas Sosnovijboras pilsētā pie Somu līča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti