Dienas ziņas

Arī ES dalībvalstis vēršas pret Poliju

Dienas ziņas

Maskas kļūs par obligātu darba drošības inventāru

J. Perevoščikovs: risks inficēties ar Covid-19 pastāv visur

Trīs nedēļu laikā Covid-19 testu skaits audzis par 10%, saslimstība – par 96%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēdējo trīs nedēļu laikā Covid-19  testu skaits Latvijā ir pieaudzis par 10%, savukārt apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pieaudzis par 96%, medijus informēja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.  

Viņš informēja, ka aizvadītajā nedēļā Covid-19, salīdzinot ar nedēļu pirms tam, saslimstība ar Covid-19 pieaugusi par 40%.  

Turklāt pozitīvo testu īpatsvars, kas precīzāk raksturo infekcijas izplatību, ir svārstīgs, tomēr tam ir tendence pieaugt. Un pēdējo septiņu dienu laikā tas pieauga par aptuveni 2 procentpunktiem un ir vidēji 9%.

Perevoščikovs arī informēja, ka pirms četrām nedēļām vidēji dienā stacionāros nonāca 36 Covid-19  pacienti, bet aizvadītajā nedēļā – jau 65 cilvēki, kas ir ļoti būtisks pieaugums. Un pēdējo septiņu dienu laikā vidēji stacionēto cilvēku skaits pieaudzis par 26%.

SPKC pārstāvis norādīja, ka novembra sākumā bija aizņemtas 223 Covid-19 slimnieku gultas slimnīcās, bet decembra sākumā – jau 516.

Uz to, ka situācija pasliktinās, norāda arī fakts, ka pieaug to teritoriju skaits, kur saslimušo cilvēku skaits uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā pārsniedz 100. Pirms nedēļas šādu novadu un pilsētu bija aptuveni 60, bet pēdējās nedēļas laikā šādu teritoriju skaits pieauga līdz 72 teritorijām.

Tas liecina, ka slimība izplatās vienmērīgi, nav viens epicentrs, kurš būtu vainīgs par visiem gadījumiem, norādīja Perevoščikovs.  

Patlaban pieaug inficēto īpatsvars vecuma grupā virs 50 gadiem. Tendence rada satraukumu tāpēc, ka šiem cilvēkiem slimība biežāk norisinās smagi.

 Perevoščikovs uzsvēra, ka cilvēkiem jābūt piesardzīgiem jebkurā publiskā vietā.

“Nav neviena pasākuma, nav nevienas vietas, kur cilvēks pašreiz pie tik plašas infekcijas izplatīšanās var būt mierīgs par to, ka infekcija viņam nedraud. Infekcijas riski pastāv visur, kur cilvēki var sastapties, un ne vienmēr cilvēki ievēro to, kas noteikts. Mēs redzam apkārt, ka ne vienmēr maskas tiek lietotas pareizi, ne vienmēr nav tādas drūzmēšanās. Tāpēc riski ir visur,” sacīja Jurijs Perevoščikovs.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti