Panorāma

Kremlis: protesti Maskavā nav krīze

Panorāma

Kremlis: protesti Maskavā nav krīze

«Tokyo City» lietā noslēdz vienošanos ar prokuratūru

«Tokyo City» aplokšņu algu lietā piemēro sodus un atmaksā budžetam nodarītos zaudējumus

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā apstiprināta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu tā saucamajā "Tokyo City” krimināllietā par restorānos izmaksātajām "aplokšņu algām" uzņēmumu darbiniekiem, ziņo LTV.

Divu restorānu direktores Dace Gaspažiņa-Korecka un Guna Rožicka bija apsūdzētas par to, ka 2017.gadā izmaksātas aplokšņu algas 26 uzņēmumos reģistrētajiem darbiniekiem.

Pirmdien, 12.augustā, starp prokuroru Mārtiņu Jansonu un abām apsūdzētajām personām tika noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu.

Abas apsūdzētās restorānu direktores sodītas ar naudas sodu kopsummā 8600 eiro apmērā, kā arī ar papildsodu - atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem.

Par cietušo kriminālprocesā atzīta Latvijas Republika, kuras pārstāvis pieteica kaitējuma kompensāciju kopumā 21 659,03 eiro apmērā.

Apsūdzētās pieteikto kaitējuma kompensāciju atlīdzināja pilnībā.

KONTEKSTS:

Valsts ieņēmumu dienests (VID) martā nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu par aplokšņu algām restorānos “Tokyo City”. Lieta sākta pret divām personām par aplokšņu algu izmaksu 26 darbiniekiem, nenomaksājot nodokļus,  tādējādi nodarot kaitējumu valsts budžetam vairāk nekā 20 000 eiro apmērā

Kriminālvajāšanu tika lūgts uzsākt pret divām personām – restorānu vadītājiem.  

 Par aplokšņu algām restorānā “Tokyo City” 2017. gadā vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.  LTV raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" žurnāliste vairākus mēnešus strādāja restorānā par trauku mazgātāju un varēja dokumentēt, kā notiek aplokšņu algu izmaksa un kas to nosaka.   Pēc šo ziņu izskanēšanas VID sāka kriminālprocesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti