Lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algām «Tokyo City» restorānos

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu par aplokšņu algām restorānos “Tokyo City”, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

VID paziņojumā medijiem informēja, ka martā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīta lieta pret divām personām par  sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tādējādi nodarot kaitējumu valsts budžetam.

Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret divām personām – restorānu vadītājiem.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka ēdināšanas uzņēmumi saimnieciskās darbības laikā no 2017. gada aprīļa līdz 2017. gada decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījuši darba algas un ir neoficiāli izmaksājuši neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu skaidrā naudā 26 uzņēmumos reģistrētajiem darbiniekiem, informēja VID.

Šie uzņēmumi nodokļu administrācijai sniedza nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām. Tādējādi, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam tika nodarīts kaitējums – vairāk nekā 20 000 eiro apmērā, norādīja VID.

KONTEKSTS:  

Par aplokšņu algām restorānā “Tokyo City” 2017. gadā vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.  LTV raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" žurnāliste vairākus mēnešus strādāja restorānā par trauku mazgātāju un varēja dokumentēt, kā notiek aplokšņu algu izmaksa un kas to nosaka.   Pēc šo ziņu izskanēšanas VID sāka kriminālprocesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti