Tiesai nodod lietu pret Rimšēviču un uzņēmēju Taboru par liecinieka iespaidošanu

Trešdien, 10. novembrī, prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu pret bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Uģi Taboru par liecinieka – mūžībā aizgājušā bijušā "Trasta komercbankas" lielākā akcionāra Igora Buimistera – iespējamu iespaidošanu dot nepatiesu liecību, informēja prokuratūrā.

Prokurore norādījusi, ka pirmstiesas process ir noslēdzies sekmīgi. Krimināllietā iegūto ziņu un savākto pierādījumu kopums pilnībā apstiprina abu apsūdzēto personu vainu tām inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, kas dod pamatu valsts apsūdzības uzturēšanai tiesā.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Rimšēviča advokāts Normunds Duļevskis Latvijas Televīzijai norādīja, ka lūgs tiesu atgriezt lietu prokuratūrā, "lai novērstu pārkāpumus".

Prokuratūrā atgādināja, ka 20. septembrī tika saņemts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinājums uzsākt kriminālvajāšanu pret abām personām.

Rimšēviču apsūdz par to, ka viņš organizēja un vadīja liecinieka nelikumīgu iespaidošanu, bet Taboru – par liecinieka nelikumīgu iespaidošanu, solot atlīdzību nolūkā panākt, lai liecinieks atsakās no iepriekš sniegtajām liecībām kādā jau tiesvedības stadijā esošajā kriminālprocesā un sniedz citas liecības, kas ir nepatiesas, bet labvēlīgas apsūdzētajam.

Tādējādi ir konstatēts, ka abas apsūdzētās personas ar savām darbībām apdraudēja jurisdikcijas intereses.

KONTEKSTS:

KNAB 2018. gada februāri aizturēja toreizējo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču aizdomās par, iespējams, koruptīvām darbībām. 

Rimšēviča krimināllieta nonākusi tiesā. Viņš uz apsūdzēto sola sēdies kopā ar uzņēmēju Māri Martinsonu. Rimšēvičs apsūdzēts par diviem noziegumiem, proti, kukuļa – apmaksāta atpūtas brauciena – pieņemšanu, kā arī par kukuļa – naudas – pieņemšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Rimšēvičs vairākkārt noliedzis vainu viņam inkriminētajos nodarījumos.

Liecinieka nelikumīga piespiešana ar uzpirkšanu, lai panāktu nepatiesu liecību sniegšanu, izdarīta krimināllietā, kas pašlaik atrodas tiesvedībā un kurā KNAB 2018. gada 18. jūnijā sekmīgi noslēdza pirmstiesas izmeklēšanu, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām – Latvijas Bankas amatpersonu un fizisku personu.

Zināms, ka minētajā datumā KNAB lūdza sākt kriminālvajāšanu pret kādreizējo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Savukārt šovasar kļuva zināms par KNAB veikto kratīšanu Rimšēviča dzīvesvietā un uzņēmēja Uģa Tabora pratināšanu lietā par iespējamu liecinieku ietekmēšanu. Tiesībsargiem bijušas aizdomas, ka uzņēmējs Rimšēviča interesēs centies ietekmēt bijušo "Trasta komercbankas" akcionāru, nu jau mirušo Igoru Buimisteru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt