Tiesai nodod lietu pret Bauskas policistu par pasīvo rīcību kautiņā pie spēļu zāles

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret Bauskas policistu, kura pasīvo rīcību maija beigās konfliktā pie kādas spēļu zāles fiksēja aculiecinieka video.  Policistu apsūdz par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu un būtiska kaitējuma radīšanu.

Bauskas rajona prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par to, ka valsts amatpersona tīši “neizdarīja darbības, kuras pēc likuma un uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, ar ko pārvaldības kārtībai radīts būtisks kaitējums”, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai apsūdzētais pildīja savus policijas kārtībnieka amata pienākumus, kad saņēma rīkojumu izbraukt uz spēļu zāli, lai apturētu konfliktu, kurš bija izcēlies starp vairākiem spēļu zāles  apmeklētājiem, kurā pret vienu no konfliktā iesaistītajām personām spēļu zāles apsargs pielietojis asaru gāzi.

Pēc ierašanās notikuma vietā policists, pretēji amata pienākumiem, lai novērstu un pārtrauktu noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, neiesaistījās konflikta apturēšanā, atgrūda vienu no konfliktā iesaistītajiem brīdī, kad tam sita otra persona, nesniedza palīdzību, necenšoties aizturēt vardarbību pielietojušo personu, iesēdās dienesta automašīnā, atstājot pie automašīnas nokritušo personu.

Apsūdzētais turpināja atrasties dienesta automašīnā, nepildīja viņam ar likumu uzliktos pienākumus, teikts prokuratūras paziņojumā medijiem.

Tādējādi, apsūdzētā rīcība radīja būtisku kaitējumu pārvaldības kārtībai, jo  viņa kā amatpersonas bezdarbība minētās konfliktsituācijas atrisināšanā notikuma vietā tika fiksēta no  sabiedrības pārstāvja puses,  nofilmējot to notikuma vietā  un publicējot video ierakstu interneta vietnēs.  

Lieta nodota izskatīšanai Zemgales rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Aculiecinieka video bija redzams, kā policists ved kādu vīrieti, tad klāt pieskrien divi citi cilvēki un policista vestajam iesit. Cietušais nokrīt un paliek guļam uz asfalta, bet policists iekāpj dienesta auto.

Pēc aculiecinieka publiskotā video policijā tika ierosināta disciplinārlieta pret divām policijas amatpersonām par neprofesionālu rīcību konflikta atrisināšanā. Bauskas policisti, kuru pasīvo rīcību 2017.gada maija beigās konfliktā pie kādas spēļu zāles fiksēja aculiecinieka video, sodīti ar rājienu un piezīmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti