Tiesa pilnībā noraida Lemberga prasību pret Sprūdžu par frāzi «zaglim [..] jāsēž cietumā»

Rīgas apgabaltiesa pilnībā noraidījusi no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumiem atstādinātā Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") prasību pret kādreizējo vides un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu par nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu.

Rīgas apgabaltiesas pilnais spriedums gaidāms 5.februārī, pēc tam to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā.   

2012.gada rudenī LNT raidījumā „900 sekundes” Sprūdžs pauda Lembergam adresētu komentāru: „Jums ir jāsaņem (..) taisnīgs sods, zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā.”

Vēlāk Lembergs vērsās tiesā pret Sprūdžu par, viņaprāt, nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu, atvainošanos un morālās kompensācijas piedziņu 14 229 eiro apmērā.

2014.gada maijā Jūrmalas pilsētas tiesā noraidīja Lemberga prasību. Savukārt 2015.gada februārī Rīgas apgabaltiesa šo izteikumu atzina par Lemberga godu un cieņu aizskarošu un nolēma, ka par labu Lembergam piedzenama atlīdzība par nodarīto kaitējumu 2000 eiro apmērā un tiesāšanās izdevumi 2168,54 eiro apmērā - kopā 4168 eiro apmērā.

Taču pērn oktobrī Augstākās tiesas Civillietu departaments atcēla Rīgas apgabaltiesas spriedumu un nodeva lietu jaunai izskatīšanai Rīgas apgabaltiesā, kurai bija jāvērtē tikai iepriekš apmierinātā Lemberga prasības daļa. Augstākā tiesa tolaik spriedumā nepiekrita secinājumam, ka vidusmēra saprātīgam skatītājam minētā frāze liek izdarīt pārsteidzīgu secinājumu par prasītāja vainojamību viņam inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti