Tiesa par krāpšanos ar PVN piespriež cietumsodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas apgabaltiesa krimināllietā, kurā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā apsūdzēts kāds vīrietis, nosprieda sodīt viņu ar reālu brīvības atņemšanu, informēja prokuratūrā.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore apsūdzēto vīrieti pie kriminālatbildības saukusi par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Saskaņā ar apsūdzību vīrietis no 2012.gada februāra līdz oktobrim, veicot reālu saimniecisko darbību kādā SIA, kur viņš bija vienīgais vadītājs un vienīgā persona, kam bija paraksta tiesības, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) uzņēmuma deklarācijas, neveica aprēķinātā Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) iemaksu valsts budžetā. Uzņēmuma rīcībā gan esot bijuši pietiekoši naudas līdzekļi, lai varētu veikt nodokļu nomaksu.

Tāpat vīrietis pilnā apmērā nedeklarēja visus faktiskos darījumus, tādā veidā samazinot ar nodokli apliekamo darījumu kopējo summu, neaprēķināja budžetā maksājamās PVN summas un neveica PVN samaksu par veiktajiem darījumiem. Tādā veidā valstij nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 204 000 eiro apmērā.

2018.gada 7.maijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma apsūdzētajam piemērot nosacītas brīvības atņemšanas sodu. Par šo spriedumu tika iesniegts prokurora protests. Rīgas apgabaltiesa protestu apmierināja, atcēla pirmās instances tiesas spriedumu daļā par brīvības atņemšanas soda noteikšanu nosacīti un par soda mēru un nolēma personu sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz pieciem mēnešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti